Жовтневі новини приватизації на ринку нерухомості

Публікації
23.11.2021 528

 

Сезон великої та малої приватизації триває. У жовтні 2021 року ключовими лотами на приватизаційних аукціонах виступили такі гіганти:

  1. Завод "Більшовик"

27 жовтня 2021 року на приватизаційному аукціоні за 1.4 млрд гривень було приватизовано Акціонерне товариство "Перший київський машинобудівний завод", або ж завод "Більшовик" ("Більшовик"). Його головний актив – 36 гектарів землі у Києві біля станції метро Шулявка. Проіснувавши більше століття, Більшовик накопичив боргів на суму приблизно 500 мільйонів гривень за останні 20 років, приносячи кожного року збитків на 20 мільйонів гривень. Переможцем аукціону стало Товариство з обмеженою відповідальністю "Дженерал Комерс".

Процедура продажу Більшовика тягнулася практично 2 роки. Адже початок торгів був назначений на березень 2020 року. 

Цьогоріч стартова ціна за Більшовик становила 1 389 000 000 гривень, підвищившись під час торгів лише на 40 млн гривень. Сам аукціон тривав не більше 10 хвилин. 

Детальніше про умови приватизації Більшовика можна ознайомитися за посиланням

  1. Єдиний майновий комплекс державного підприємства "Електронмаш"

20 жовтня 2021 року Фонд державного майна України виставив на приватизаційний онлайн-аукціон Єдиний майновий комплекс державного підприємства "Електронмаш" ("Електронмаш"). Вже 12 листопада 2021 року Електронмаш був проданий на онлайн-аукціоні. 

Електронмаш реалізували за 970 000 000 грн з початковою ціною у розмірі 66 741 200,00 грн. 

Аукціон проходив у три раунди. За майновий комплекс Електронмашу зрештою змагалися дві компанії: ТОВ "Стрім капітал" та ТОВ "Лортен Групп". Остання  зробила пропозицію на одну копійку вище, за рахунок чого й стала переможцем відповідного аукціону.

До складу майнового комплексу входять: 

  • 37 одиниць нерухомого майна;
  • 3 земельні ділянки;
  • 7 об'єктів переданих в оренду.

 

Загальна площа об'єкту становить 100 тисяч квадратних метрів.

Електронмаш працює з 1965 року, проте все одно знаходиться у доволі кризовому становищі. Тепер новий власник буде зобов'язаний розрахуватися з боргами Електронмашу у розмірі майже мільйон гривень. Незважаючи на те, що такий борг вважається відносно невеликим, цей об'єкт не був профільним активом держави, тому його фінансування не передбачалося. Станом на червень 2021 року на Електронмаші працює 139 осіб, беручи участь у виробництві комп'ютерної техніки, периферійного устаткування та електродвигунів, генераторів й трансформаторів, що йдуть на експорт.

Детальніше про приватизацію Електронмашу можна ознайомитися за посиланням

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Юлія Кильчинська

Старший юрист

kylchynska@everlegal.ua

 

Ольга Городнюк

Юрист

horodniuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us