Оновлення правил бронювання працівників через ДІЮ
Огляд законодавства
08.10.2024 4234
ОНОВЛЕННЯ ПРАВИЛ БРОНЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ЧЕРЕЗ ДІЮ
З 02.10.2024 року частково було змінено правила бронювання працівників через портал "Дія" у зв'язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2024 року № 1125. На що ж тепер потрібно звернути увагу роботодавцям?
По-перше, відтепер у списки військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання, мають включатися тільки ті працівники, які перебувають на персональному військовому обліку на підприємстві. Тобто, вказані зміни спрямовані на те, щоб роботодавці, які не ведуть персональний військовий облік працівників, не могли користуватися e-бронюванням. Водночас, зміни, внесені постановою № 1125, не передбачають механізму перевірки дотримання цієї вимоги і не визначають її недотримання як підставу для відмови у бронюванні.
По-друге, якщо раніше у списках зазначались лише ПІБ працівників, їхні РНОКПП та строк дії відстрочки, то з 02.10.2024 року, крім цього, також потрібно зазначити такі відомості про військовозобов'язаних як:
- реквізити військово-облікового документа (у паперовій або електронній формі);
- військово-облікову спеціальність;
- дату уточнення працівником військово-облікових даних відповідно до п. 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 11.04.2024 року № 3633-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку".
По-третє, було запроваджено умови, за яких працівника буде переведено на спеціальний військовий облік та надано відстрочку у зв'язку з бронюванням, а саме працівник повинен:
- перебувати на військовому обліку та мати військово-обліковий документ у паперовій або електронній формі (тобто, для бронювання працівника через портал "Дія" у працівника не обов'язково має бути військово-обліковий документ у паперовій формі, достатньо відповідного документа в електронній формі);
- уточнити свої військово-облікові дані;
- не перебувати у розшуку.
Відтак, якщо працівник не відповідає хоча б одному із вищезгаданих критеріїв, наприклад, перебуває у розшуку, то до усунення цієї проблеми, роботодавець не зможе забронювати такого працівника.
Слідкуйте за нашими оновленнями, аби вчасно дізнаватися про останні законодавчі та регуляторні зміни в Україні.
Переглянути та завантажити огляд можна за ПОСИЛАННЯМ.
Наші експерти: Світлана Тетеря, радник, Карина Підмурняк, юрист