Семінар. Кредитні та іпотечні спори: судова практика

Публікації
23.05.2019 535

22 травня EVERLEGAL спільно із Незалежна асоціація банків України провели семінар, на якому були розглянуті питання кредитних та іпотечних спорів в Україні. 

Відкрив захід Сергій Панов, Голова Комітету НАБУ з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів, Заступник Голови Правління АТ «УКРСИББАНК», який поділився з учасниками семінару актуальними тенденціями ринку іпотечних правовідносин, закцентувавши увагу на важливості розгляду проблемних іпотечних питань із знавцями ринку та можливими шляхами вирішення даних питань. 

Андрій Порайко, партнер ЮФ EVERLEGAL, адвокат, к.н.д.у., та Адвокат Роман Посікіра, актуалізували судову практику Верховного Суду за 2018 щодо проблемних питань вирішення іпотечних спорів.

В першій сесії семінару також виступив спікером Антон Молчанов, керівник практики банкрутства ЮК «Arzinger», який висвітлив тему: «Кодекс з питань банкрутства: вигода для боржника чи кредитора».

Під час другої сесії суддя Верховного Суду України Юрій Чумак, поділився актуальними тенденціями судової практики в кредитних та іпотечних спорах. Андрій Порайко, розповів про поширення норм закону про мораторій на судовий та позасудовий способи звернення стягнення на предмет іпотеки: правові висновки Верховного Суду. 

Денис Грищенко, головний менеджер з правових питань Департаменту проблемних кредитів АТ «Райффайзен Банк Аваль» розглянув тему факторингу і відступлення права вимоги за кредитним та іпотечним договором, Владислав Кисіль, партнер ЮК «KPD Consulting», адвокат, співголова Комітету права Українського клубу нерухомості, дав нові відповіді на зникнення титулу іпотекодавця та модифікацію предмета іпотеки. 

В ході семінару Андрій Порайко та Роман Посікіра презентували свою нову книгу Іпотека: правові висновки Верховного Суду, в якій упорядниками проаналізовано понад 3000 постанов Верховного Суду у спорах щодо іпотеки за 2018 рік, відібрано та структуровано 260 правових висновків щодо застосування правових норм. Видання містить коментарі упорядників щодо найбільш важливих та дискусійних питань застосування правових норм у досліджуваній сфері. 

EVERLEGAL висловлює подяку Незалежній Асоціації Банків України за надану можливість обговорити в колі експертів актуальні питання іпотечних правовідносин в Україні та за організацію цього заходу.
Крім того, дякуємо всім учасникам семінару за цікаву жваву дискусію та експертні думки з приводу порушеної проблематики!

Більш детально про книгу "Іпотека: правові висновки Верховного Суду" ви можете переглянути за посиланням.

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us