EVERLEGAL на професійній дискусії Нотаріальної палати України в м. Київ

Заходи
15.03.2021 713

12 березня 2021 року у Києві відбулась професійна дискусія нотаріусів, суддів, виконавців, адвокатів та банкірів, в ході якої учасники обговорювали питання іпотечних правовідносин, проблеми адміністративного контролю при розгляді скарг у сфері іпотечних правовідносин. 

Захід організований відділенням Нотаріальної палати України в м. Київ та за безпосередньої участі голови відділення, члену Ради НПУ Наталії Козаєвої. 


Активну участь дискусії взяла старший юрист, адвокат EVERLEGAL Юлія Танцюра. Юлія поділилась власним досвідом юридичного супроводу спорів у сфері іпотечних правовідносин та вирішення проблемних аспектів, що виникають у процесі відступлення права вимоги за іпотечними договорами.  

 

 

Також Юлія Танцюра зайняла активну позицію в обговоренні питань щодо доцільності подальшої діяльності Колегії Міністерства юстиції України щодо розгляду скарг у сфері державної реєстрації, навівши власні аргументи щодо недопустимості скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно на підставі наказу Міністерства юстиції України. 

 

На думку адвоката, повноваження Комісії повинні обмежуватися перевіркою дотримання державним реєстратором вимог закону при вчиненні відповідної реєстраційної дії і у разі виявлення порушень - застосуванням заходів дисциплінарного чи іншого стягнення до такого державного реєстратора. Формальні порушення, допущені державним реєстратором, не можуть бути підставою для скасування державної реєстрації речового права на підставі наказу Мінюсту, оскільки Комісія не наділена повноваженнями вирішувати спір про право, який існує між сторонами щодо дійсності/законності правочину, на основі якого було вчинено таку реєстраційну дію.

 

Ці повноваження є виключною компетенцією суду і в силу ч. 1 ст. 124 Конституції України не можуть бути делеговані чи привласнені іншими органами чи посадовими особами. 

 

Відеозапис заходу доступний за посиланням.

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us