Хакерські атаки на Facebook та Clubhouse: що загрожує даним користувачів?

Новини ІТ
25.05.2021 991

У лютому 2021 року відбувся витік даних у новій соціальній мережі Clubhouse (перший для цієї соціальної мережі), а 3 квітня 2021 року стало відомо про черговий витік даних користувачів у Facebook. Кіберзлочинці заволоділи даними приблизно двох мільйонів користувачів Clubhouse та даними п'ятисот мільйонів користувачів Facebook, серед яких були такі відомості, як: ідентифікуюча інформація користувачів, фотографії, пов'язані профілі у Twitter та Instagram, кількість читачів, кількість людей, за сторінками яких стежать користувачі, дати створення акаунтів, імена користувачів, які надіслали запрошення.


База даних з такою інформацією з'явилася на хакерських сайтах і може бути використана з будь-якою метою. 


Витік персональних даних як недолік роботи сучасних соціальних мереж


Про витік персональних даних у соціальних мережах можна почути досить часто, тому події, які трапилися із Facebook та Clubhouse, – не рідкість. Зловмисники все частіше прагнуть заволодіти інформацією користувачів, щоб мати змогу виманювати ще більше інформації для доступу до кредитних карток, шантажу та інших злочинів. Після того, як злочинці заволоділи інформацією про особу, вони можуть вдаватися до методу соціального інжинірингу, який полягає в особистій комунікації зловмисників з особою через телефон або шляхом направлення повідомлень. Під час таких розмов зловмисники можуть видавати себе за працівників банківських установ та використовувати викрадену інформацію для отримання доступу до банківських карт. 


Після отримання необхідної інформації зловмисники можуть стежити за місцеперебуванням особи, її листами та онлайн-месенджерами, вони також можуть заволодіти інформацією про родичів та друзів такого користувача для майбутніх кібератак, але вже на конкретну особу. 


Причини, через які витік персональних даних стає можливим, полягають у низькому захисті платформ власниками соціальних мереж та нехтуванні користувачами безпекою при розповсюдженні інформації про себе та своїх родичів. Крім цього, третина жертв, опитаних компанією Which? під час дослідження питання розповсюдження шахрайської реклами на платформі Facebook, заявили, що не повідомляли про шахрайство, тому що думали, що Facebook не вчинить жодних дій для його усунення. Вищезазначене дослідження встановило, що опитані мали рацію, оскільки Facebook не вчинив жодних дій для покращення безпеки своїх користувачів. 


Яким чином захистити свій акаунт і персональні дані?


Хакерські атаки неможливо передбачити, але користувачі можуть вжити заходи для захисту своїх сторінок, щоб не стати жертвою злочинців. Користуючись інтернетом, ми залишаємо цифровий слід, який легко відстежити зловмисникам, якщо не дбати про інтернет-безпеку. Для того, щоб мінімізувати свій цифровий слід, користувачам необхідно зменшити коло осіб, які мають доступ до особистої сторінки, переглянути налаштування та дозволити стежити за своєю сторінкою лише тим особам, яких користувач знає. Крім того, для безпеки сторінки слід використовувати складні паролі та подвійне підтвердження особистості. Також не слід використовувати сторінку у соціальній мережі для реєстрації на інших сайтах. З цією метою краще створити окрему пошту, у якій буде міститись мінімальна кількість інформації про користувача. 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us