Міфи про професію юриста — частина реальності чи вигадка?

Публікації
01.03.2021 874

Міфи стали супутнім атрибутом усього, що відбувається в житті, адже вони значно спрощують розуміння тих чи інших речей. Тому недивно, що існують міфи про різні види діяльності, і юристи не стали виключенням.

Раніше, коли вплив західних фільмів та серіалів був не такий сильний, існували міфи про слідчих, які борються зі злочинністю, прокурорів та відважних суддів, наразі міфи дещо змінили свій дискурс.

Які ж існують міфи про професію юриста та чи правдиві вони? Читайте у статті керуючого партнера EVERLEGAL Євгенія Дейнеко для профільного видання «Юридична Газета» нижче або за посиланням у свіжому випуску газети, в якому опубліковано рейтинг найкращих юридичних HR-брендів 2020. За результатами дослідження компанія EVERLEGAL повторно увійшла до списку найпривабливіших юридичних фірм-роботодавців у 2020 році.

Більш  детально про рейтинг ви можете переглянути за посиланням.

 

***

Міф 1. Юристів багато, а попиту мало

Насправді усе залежить від потреб суспільства і його ставлення до права та судової системи. Прикладом рівноцінного розподілу на ринку праці може бути суспільство в США та Великобританії, де кількість юристів велика, і вони затребувані. Що стосується українського ринку, то враховуючи, як наше суспільство ставиться до права і застосування правових способів розв'язання проблем, можливо, кількість юристів у нас дещо надмірна. З іншого боку, це добре, адже юридичним фірмам та корпораціям є з кого обирати. Але багато юристів і багато хороших юристів — дві різні речі. Конкуренція на вітчизняному юрринку кількісна, але ще більше якісна.

Міф 2. У професії юриста складно знайти баланс між роботою і життям

Ми в EVERLEGAL переконані, що це залежить від людини, тут немає жодних рецептів. Хтось працює цілодобово і отримує від того кайф, інший працює не досить ефективно, перетворюючи роботу у цілодобову та страждає від того, а є ті, хто насолоджується своїм життям, працює та взагалі не відчуває, що потрібен якийсь баланс. Тобто це все дуже індивідуально. Міф такий існує, але він досить штучний.

Міф 3. Юристи багато заробляють

Як і в будь-якій професії, одні заробляють багато, а інші, навпаки, мало. На юридичному ринку усе залежить від експертизи, компетенції, сфери діяльності, попиту на конкретного юриста чи фірму. Також існує тенденція, що у юридичній фірмі на деяких позиціях юристи можуть заробляти більше, ніж у корпоративному секторі. Значний вплив має сфера економіки, де працює юрист. Наприклад, у громадському секторі заробітна плата може бути значно менша, ніж у сфері енергетики, банківському секторі або в IT.

Міф 4. Юристи не відрізняються емоційністю

Юридична робота — це робота з людьми, де величезну роль грає емоційний інтелект. Це можливість розуміти свої емоції та інших, здатність керувати власним емоційним станом та виражати емпатію. Вміння контролювати свої емоції дозволяє юристам мати неупереджену точку зору у конфліктних ситуаціях. Можливо, саме цей момент і сприяє уявленню, що юристи керуються виключно розумом.

Міф 5. Це престижна робота з відповідним способом життя

Загалом це досить престижна робота. Вона інтелектуальна та пов'язана з допомогою людям, тому викликає певну повагу і має престиж у суспільстві. Однак спосіб життя цілком залежить від людини. Хоча слід зробити застереження, що іноді представники нашої професії поводяться не найкращим чином щодо своїх клієнтів, що не завжди добре відбивається на репутації юристів взагалі.

Міф 6. Юристи знають все

Юрист знає дуже добре сферу своєї спеціалізації. Це може бути декілька сфер, якщо він у них практикує. Але все знати людина не може і не повинна, тому цей міф неробочий. Юрист не дасть вам відповідь відразу з голови, але якщо він дійсно компетентний і кваліфікований, то володіє знаннями, як і де цю відповідь знайти.

Міф 7. Діджиталізація ставить під загрозу юриспруденцію

Діджиталізація робить рутинні речі простими й потроху прибирає звідти або мінімізує людський фактор. Вже є низка процесів, де штучний інтелект може робити певні речі без втручання людини. На думку команди EVERLEGAL, майбутнє — за комбінацією: інформаційні технології будуть допомагати людині, а творча роль у професії збільшиться. Важливо вчитися бути креативним у своїй професії. Здатність креативно мислити, знаходити нестандартні рішення, бачити загальну картину та думати системно буде ставати все більш важливою.

Міфи — це даність. Їх не варто оцінювати, як щось погане чи добре. Це частина реальності, що живе в суспільстві та впливає на сприйняття професії. Просто варто усвідомлювати та пам'ятати, що все завжди індивідуально. Те, що працює у житті інших людей, не факт, що спрацює у вашому.

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us