Підписуйте документи одним кліком

Публікації
23.11.2020 1168

Як це досить часто буває, "солодкий" момент зайняття почесної посади супроводжується покладенням неприємних обов'язків. Найбільш "гіркуватий" присмак, мабуть, має обов'язок подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачений антикорупційним законодавством. Наразі це особливо актуально щодо новообраних депутатів місцевих рад. Останні зобов'язані подати декларацію впродовж 15 календарних днів з дня набуття повноважень депутата. Цим днем вважається день відкриття першої сесії відповідної ради із дня оголошення результатів виборів.

Статтею 45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що заповнення декларації про доходи здійснюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Для подачі декларації Вам необхідний кваліфікований електронний підпис. Якщо у Вас його немає, вважайте призначення на посаду чудовою нагодою його виготовити.

Тож, що таке ЕЦП і для чого він потрібен? Як можна виготовити ЕЦП?

Читайте далі у нашій статті.

 

***

Що таке кваліфікований електронний підпис або ЕЦП?

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги" електронний підпис – електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов’язуються і використовуються ним як підпис.
У свою чергу, кваліфікований електронний підпис – це удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. Частіше Ви могли чути іншу назву – ЕЦП (електронний цифровий підпис).
По суті, ЕЦП прирівняний за своїм правовим статусом до власноручного підпису. Саме у зв'язку із цим, після виготовлення файлу з ЕЦП рекомендуємо нікому не повідомляти його пароль.
ЕЦП надає можливість підписувати документи в електронній формі, які матимуть таку ж юридичну силу, як і підписані власноручним підписом. Ще одним з «бонусів» ЕЦП є можливість  реєструватися в державних порталах, зокрема у порталі НАЗК, Пенсійного фонду, органах фіскальної служби тощо та отримувати необхідні довідки та інформацію просто зайшовши на портал за допомогою свого ЕЦП.

Як можна виготовити ЕЦП?

Щоб отримати ЕЦП необхідно звернутися до будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, відомості про якого внесено до Довірчого списку. Такий Довірчий список ведеться Міністерством цифрової трансформації України. Зокрема надавачами довірчих послуг з виготовлення ЕЦП є: ДП "Дія", ПАТ "Укрсиббанк", АТ КБ "Приватбанк" і навіть Офіс Генерального прокурора.
У той же час звернення до "державних" суб'єктів задля отримання послуг з ЕЦП супроводжується, м'яко кажучи, часовими обтяженнями. Саме тому, найбільш зручним є отримання ЕЦП від приватних кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг. Більшість з них надають можливість отримати ЕЦП онлайн за дуже короткий проміжок часу маючи лише комп'ютер та мережу Інтернет.

Сьогодні ми пропонуємо Вам спробувати отримати ЕЦП скориставшись нашим алгоритмом. Для прикладу, ми скористаємося послугами АТ КБ "Приватбанк". Єдиними умовами для отримання ЕЦП з використанням цього суб’єкта довірчих послуг є наявність доступу до застосунку Приват 24 та 5 хвилин Вашого часу.

Для отримання ЕЦП Вам необхідно здійснити наступну послідовність кроків, увійшовши в Приват 24:

1. Обираємо опцію "Усі послуги".

2. Серед послуг обираємо "Бізнес".

3. Обираємо опцію "Завантажити сертифікат" навпроти опції "Електронний цифровий підпис".

4. Вводимо запитувані дані: ПІБ, місце проживання, електронна пошта. Звертаємо увагу, що заповнення всіх даних є обов'язковим. Після їх введення та перевірки обираємо опцію "Дані вірні".

5. Надалі застосунок запитає про пароль. Вигадайте будь-який пароль і запам’ятайте його. Цей пароль згодом використовуватиметься у всіх випадках застосування ЕЦП у подальшому. Знову наголошуємо на необхідності бути обачними щодо безпеки Ваших персональних даних та не передавати пароль стороннім особам. 

6. Наостанок, введіть у відповідне поле код, надісланий смс-повідомленням на Ваш номер телефону.

Ось і все.

Після виконання описаної послідовності кроків на Ваш комп'ютер буде завантажено файл із сертифікатом строком дії на 1 рік, який у подальшому Ви зможете самостійно продовжити за 1 хвилину. ЕЦП Ви також зможете завантажити на з’ємний носій інформації, наприклад, флешку і мати завжди при собі.

У разі виникнення додаткових питань, що стосуються виготовлення ЕЦП, заповнення чи необхідності перевірки декларації, спеціалісти EVERLEGAL раді будуть допомогти.

Вдалого Вам декларування!

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us