Подання народних депутатів про неконституційність "зелених" тарифів

У липні 2020 року 49 народних депутатів звернулись до Конституційного Суду України із поданням про визнання неконституційними законодавчих положень, що регулюють "зелені" тарифи. Ознайомитися із конституційним поданням можна тут.

В чому суть конституційного подання?

Конституційне подання стосується визнання неконституційними окремих положень Закону України № 555-IV "Про альтернативні джерела енергії" від 20 лютого 2003 року та Закону України № 2019-VIII "Про ринок електричної енергії" від 13 квітня 2017 року, зокрема, положень щодо визначення розмірів "зеленого" тарифу на електричну енергію, що виробляється із альтернативних джерел енергії. 

Народні депутати наголошують на тому, що Верховна Рада України вийшла за межі своєї компетенції та перебрала на себе повноваження органів виконавчої влади щодо встановлення розмірів "зеленого" тарифу та визначення механізму його розрахунку.

Також у конституційному поданні зазначено, що дії Верховної Ради України порушують право власності українського народу, принцип соціальної спрямованості економіки, конституційну вимогу щодо збалансованості державного бюджету, оскільки поточні розміри "зеленого" тарифу та витрати на придбання електроенергії за "зеленим" тарифом є надмірно високими, економічно необґрунтованими та завдають шкоди економіці держави. 

Окрім цього, передбачено, що законодавством України визначено неоднакові умови для виробників ВДЕ, зокрема, встановлено переваги для певної частини виробників ВДЕ, що суперечить Конституції України.

Які результати слід очікувати?

Конституційний Суд України розглядатиме конституційне подання народних депутатів у вересні 2020 року. Детальніше про хід та результати розгляду подання читайте у нашому вересневому Energy NewsBox.

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us