Франція розпочала суспільне обговорення щодо спорудження плавучого вітропарку на Кельтському морі
Плавуча вітрова електростанція – це нова технологія виробництва відновлювальної енергії. За цією технологією, вітрогенератори розміщуються на водоймі і кріпляться до дна за допомогою спеціального механізму, який дозволяє генератору рухатись під впливом хвиль або поривів вітру.
Переваги технології
Основною перевагою плавучої електростанції є те, що вона може змінювати своє положення відповідно до напряму вітру. Це дозволяє їй використовувати повітряні потоки, не доступні іншим видам вітрогенераторів, а, отже, виробляти більшу кількість енергії.
Плавучі вітрогенератори також можна установлювати на глибоких ділянках дна, що надає більше опцій для вибору місця розташування вітрогенераторів.
Перша плавуча вітрова електростанція Hywind Scotland запрацювала у жовтні 2017 року недалеко від узбережжя Шотландії. Уже перший зимовий період експлуатації електростанції показав її більшу ефективність у порівнянні зі звичайними береговими вітрогенераторами. Так, протягом грудня 2017 – лютого 2018 року Hywind Scotland показала коефіцієнт потужності 65% у той час, як звичайні берегові вітрові станції в зимовий період показують ефективність від 40% до 60%.
У яких країнах технологія уже використовується?
Станом на липень 2020 року у світі працюють дві плавучі вітрові електростанції: Hywind Scotland та WindFloat Atlantic – плавучий вітропарк, який простягається вздовж узбережжя Португалії.
Технологія має значний потенціал: до 2022 року у Європі планується спорудження більше 10 проєктів, пов'язаних із плавучими вітропарками. Подібні проєкти плануються також у США і Японії.
Оскільки плавучі вітрові електростанції можна споруджувати на значних глибинах, вони особливо актуальні для Японії та Каліфорнії, де бракує мілководних ділянок.
Щодо спорудження плавучого вітропарку Францією
Франція є однією із перших країн, яка розпочала реалізацію планів щодо будівництва плавучого вітропарку.
З липня до листопада 2020 року у країні триватиме громадське обговорення проєкта спорудження плавучої вітрової електростанції, яка буде розташовуватись на Кельтському морі, біля південного узбережжя Бретані, загальною потужністю понад 90 МВт.
Розробником проєкта є англійська компанія Simply Blue Energy. Планується, що 80% готового об'єкта придбає французька компанія Total.