Історія EVERLEGAL: кого юридична фірма підтримує pro bono

Юридична фірма EVERLEGAL має програму pro bono партнерств — юристи компанії підтримують громадські організації, які реалізовують проекти у соціальних сферах, впроваджують новітні технології та сприяють підвищенню якості життя українців. А ще команда підтримує неприбуткові організації участю в їхніх заходах.

Зараз компанія підтримує 10 громадських організацій. Про партнерства з деякими з них розповів партнер EVERLEGAL та керівник напряму Pro Bono в компанії — Олександр Ружицький.

 

 

TOP RUNNERS

Фірма представляє інтереси найбільшого бігового клубу України TOP RUNNERS у спорі з Міністерством молоді та спорту щодо скасування наказу №5232/1746 від 27.12.2017 року. За цим наказом довідка та страховка потрібна для участі майже в усіх офіційних спортивних подіях в Україні, навіть таких як боулінг та гра у дартс. А отримати медичну довідку можна лише у визначених Мінмолодьспортом диспансерах. Цей наказ порушує низку нормативних актів, таких як право на вільний вибір лікаря та закладу охорони здоров'я. 

Юристи EVERLEGAL подали заяву про забезпечення позову до Окружного адміністративного суду міста Києва та частково зупинили дію окремих положень наказу. Наразі суд розглядає спір щодо повного скасування наказу. 

 

RUNDAY

Юридична фірма також партнер громадської організації RUNDAY, яка влаштовує безкоштовні забіги в різних містах України. Щосуботи більш як 6000 учасників збираються у парках своїх міст та пробігають разом п'ять кілометрів. 

Цій організації EVERLEGAL надає pro bono юридичні послуги, такі як консультації щодо поточної діяльності, відносин з спонсорами, розробки внутрішніх положень, політики та інших.

 

                                                              
Мистецький арсенал

Ще ця юридична компанія консультує «Мистецький Арсенал» — національний культурно-мистецький та музейний комплекс. У проектах «Мистецького арсеналу», таких як різні виставки, фестивалі, лекції та інші події, порушуються й дебатуються важливі для суспільства питання. 

EVERLEGAL підписала з «Мистецьким арсеналом» меморандум. За ним компанія консультує комплекс щодо законодавчих змін, співпраці з організаціями всіх форм власності та іноземними державами, проведення та організації культурних заходів. 

Наприклад, нещодавно фірма консультувала «Мистецький арсенал» щодо юридичного оформлення партнерств з українськими та іноземними художниками, організаторами виставок, заходів, а також іншими культурними діячами. 

 

Cult Food

Cult Food — ще один соціальний проект, який юридична фірма підтримує pro bono. Мета цього проекту — осучаснення асортименту у шкільних їдальнях і створення нового набору рецептів, який міг би використовуватися у всіх школах України. 

З проектом компанія EVERLEGAL співпрацює вже третій рік. Вона консультує команду щодо механізмів захисту прав дітей на здорове харчування, якщо асортимент або якість продуктів в школі не відповідає стандартам, а також юридичних питань введення нових рецептів страв у шкільних їдальнях. 

В результаті завзятої роботи команди юристів над проектом в кінці 2018 року Держслужба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів видала позитивний Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо нових рецептур страв для дітей освітніх та оздоровчих закладів. Цього року команда Cult Food почне впроваджувати свій збірник рецептів в українських школах, і зможе далі заручатися підтримкою команди EVERLEGAL. 

 

Асоціація велосипедистів Києва

Юридична фірма допомагає і Асоціації велосипедистів Києва, що сприяє створенню повноцінної велосипедної інфраструктури в столиці. Юристи консультують Асоціацію щодо різних питань поточної діяльності, а також надають правову допомогу тим велосипедистам, які стали учасниками аварії. 
Наприклад, завдяки юридичній підтримці вдалося притягнути до кримінальної відповідальності водія, який збив велосипедиста на одному з київських мостів.

 

Родина Героїв «Небесної Сотні»

Ще один проект, який компанія підтримує pro bono — громадська організація «Родина Героїв "Небесної Сотні"», що об'єднує родичів загиблих під час «Революції Гідності», вимагає належного судового розслідування злочинів під час Майдану та попереджує безкарність щодо осіб, які віддавали та здійснювали злочинні накази. 

З осені 2016 року фірма консультує громадську організацію щодо різних питань діяльності, таких як розробка внутрішніх політик і положень, статуту організації, договорів оренди, меморандумів про співпрацю з державними органами та інших. На сьогодні компанія активно продовжує підтримку громадської організації для успіху її проектів. 

 

Лінія психологічної допомоги ветеранам АТО

Фірма також допомагає громадській організації «Лінія психологічної допомоги ветеранам АТО», яка планує цілодобово надавати екстрену та кваліфіковану психологічну підтримку військовим та ветеранам телефоном. Також передбачається емоційна підтримка, проведення консультування з питань психологічного здоров'я, тренінгів, семінарів, освітніх заходів, конференцій для підвищення рівня психологічної культури населення. 

Зараз проект на етапі запуску. Тож команда юристів надає безкоштовні консультації щодо заснування та майбутнього функціонування юридичної особи для проекту, а також визначення його організаційно-правової форми та підготовки установчих документів. У планах також юридична підтримка з трудових відносин, податків та інших питань після реєстрації організації. 

 

NEXTBIKE

Nextbike — система громадського велопрокату, яка працює більше ніж у 150 містах світу на 4 континентах. Хоч Nextbike — це і комерційний проект, його ідея збігається з цінностями EVERLEGAL та баченням міської мобільності майбутнього, переходу від «місто для машин» до «місто для людей».

Тому команда юристів консультує проект з питань захисту майна компанії від протиправних дій третіх осіб.

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us