В Україні з'явиться платформа для інвестицій в проекти відновлюваної енергетики

Новини 11.06.2019

 

Найактивніші консалтингові компанії, що працюють на ринку зеленої енергетики в Україні –Dentons, CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, EVERLEGAL, Baker Tilly, ІКНЕТ, – підписали Меморандум про співпрацю. Днями компанії анонсували створення відкритої онлайн-платформи для зелених проектів - GetMarket.

 

Головна мета платформи GetMarket – в систематизації та структуруванні ринку проектів відновлюваної енергетики, який останні роки демонструє стрімке зростання і все більше викликає інтерес інвесторів. Завдання – різнобічна підтримка компаній, які є гравцями цього ринку.

Як зазначив головний ініціатор проекту, директор ІКНЕТ Юрій Подоляк, ринок ВДЕ в Україні зараз на піку свого розвитку, який при цьому досить хаотичний. Інвестори, особливо іноземні, заходячи в Україну, губляться і часто потрапляють на недобросовісні компанії, неякісні проекти, отримують негативний досвід і йдуть. Це не тільки гроші, що не прийшли в країну, це посилення її інвестиційного анти-рейтингу. Навіть купивши необхідну земельну ділянку або готовий проект, український або ж іноземний інвестор все ще ризикує попастися на гачок недобросовісних компаній, що надають послуги в цій галузі.

Платформа дозволить інвесторам оцінити та обрати той чи інший проект, згідно необхідних параметрів, підібрати зручні умови без паперової бюрократії, знайти перевірених виконавців на різні види робіт і послуг. А українському бізнесу – продати проект або його частину, знайти інвестора. Але GetMarket буде більшим, ніж місце зустрічі покупця і продавця. 

Директор ІКНЕТ Юрій Подоляк:

«Одна з наших цілей – показати інвесторам, скільки компаній різного   профілю оперує на ринку ВДЕ, в чому їх   ключові переваги, надати коротку характеристику та рейтингувати їх за основними показниками залежно від ефективності і кількості успішних проектів».

Платформа GetMarket стане зручним інструментом для страхових компаній, банківських та фінансових установ, консалтингових структур, які безпосередньо обслуговують ринок «альтернативки». 

Керівник напрямку сталого розвитку Baker Tilly Олександр Баськов: 

 «Об'єднання ключових консалтингових компаній забезпечить проекту високу планку і допоможе підвищити загальний рівень послуг на ринку. Наш спільний досвід допоможе відібрати постачальників, девелоперів та інших підрядників високого класу. Репутація наших компаній – це гарантія якості».

Партнер практики енергетичних проектів міжнародної юридичної  фірми CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang - Віталій Радченко: 

«До нас звертаються багато іноземних інвесторів із запитами на пошук та придбання проектів з певними характеристиками або ж за рекомендаціями щодо різноманітних підрядників та консультантів на проектування, будівництво під ключ електростанцій, ліній електропередач, підстанцій, тощо. GetMarket буде чудовим місцем для того, щоб знайти відповіді на всі ці питання».

У найближчих планах організаторів – складання баз даних учасників ринку і їх рейтингування. Олександр Баськов запевняє, що незаангажованість консалтингових компаній та їхня зацікавленість в прозорості ринку дозволить складати якісні рейтинги. Пріоритетність наповнення даних буде стартувати з проектів сонячної енергетики – найпопулярнішого напрямку на цей час в Україні, потім вітрові та біогазові проекти, біомаса. Так само в рамках GetMarket проводитимуться навчальні семінари в різних регіонах країни, нетворкінг-зустрічі, на які будуть запрошуватися учасники ринку. Усе це повинно надати поштовх розвитку цивілізованого ринку проектів ВДЕ, як на стадії девелопменту, так і на стадії виробничої діяльності.  

Андрій Оленюк, партнер, керівник практики Енергетики та природніх ресурсів юридичної фірми Everlegal:

 «Ринок ВДЕ давно потребує платформи, яка б виконувала роль гейт-кіпера, тобто могла відсіювати нежиттєздатні проекти та допомогти інвесторам зосередити увагу на тих проектах, які мають перспективу розвитку. Такою платформою повинна стати GetMarket»

Радник міжнародної юридичної фірми Dentons Максим Сисоїв,  що є одним із глобальних та українських лідерів із юридичного супроводу проектів у сфері ВДЕ: 

«Завдяки різноманітним опціям, які платформа пропонує для девелоперів та інвесторів, вона суттєво покращить взаємодію між гравцями ринку, сприятиме залученню міжнародних та українських інвесторів в Україну, та завдяки, зокрема, об’єктивним рейтингам допоможе підбирати якісні проекти та інвесторів. Платформа допоможе вивести рівень співпраці між учасниками ринку на новий якісний рівень»

Організатори прагнуть залучити до співпраці ключові фінансові установи, тісніше співпрацювати з державними установами та профільними асоціаціями. А також планують розширення кола партнерів – учасників ринку. На даний момент ідею платформи готові підтримати Райффайзен Банк Аваль, Укргазбанк і Асоціація відновлюваної енергетики. 

Ініціатори повідомляють, що платформи GetMarket вже запущена в бетаверсії, повний запуск запланований на осінь 2019 року.

We solve your legal issues.
However complex they are.
Wherever they occur.
Whenever you need us.