В Україні з'явиться платформа для інвестицій в проекти відновлюваної енергетики

Публікації
11.06.2019 797

 

Найактивніші консалтингові компанії, що працюють на ринку зеленої енергетики в Україні –Dentons, CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, EVERLEGAL, Baker Tilly, ІКНЕТ, – підписали Меморандум про співпрацю. Днями компанії анонсували створення відкритої онлайн-платформи для зелених проектів - GetMarket.

 

Головна мета платформи GetMarket – в систематизації та структуруванні ринку проектів відновлюваної енергетики, який останні роки демонструє стрімке зростання і все більше викликає інтерес інвесторів. Завдання – різнобічна підтримка компаній, які є гравцями цього ринку.

Як зазначив головний ініціатор проекту, директор ІКНЕТ Юрій Подоляк, ринок ВДЕ в Україні зараз на піку свого розвитку, який при цьому досить хаотичний. Інвестори, особливо іноземні, заходячи в Україну, губляться і часто потрапляють на недобросовісні компанії, неякісні проекти, отримують негативний досвід і йдуть. Це не тільки гроші, що не прийшли в країну, це посилення її інвестиційного анти-рейтингу. Навіть купивши необхідну земельну ділянку або готовий проект, український або ж іноземний інвестор все ще ризикує попастися на гачок недобросовісних компаній, що надають послуги в цій галузі.

Платформа дозволить інвесторам оцінити та обрати той чи інший проект, згідно необхідних параметрів, підібрати зручні умови без паперової бюрократії, знайти перевірених виконавців на різні види робіт і послуг. А українському бізнесу – продати проект або його частину, знайти інвестора. Але GetMarket буде більшим, ніж місце зустрічі покупця і продавця. 

Директор ІКНЕТ Юрій Подоляк:

«Одна з наших цілей – показати інвесторам, скільки компаній різного   профілю оперує на ринку ВДЕ, в чому їх   ключові переваги, надати коротку характеристику та рейтингувати їх за основними показниками залежно від ефективності і кількості успішних проектів».

Платформа GetMarket стане зручним інструментом для страхових компаній, банківських та фінансових установ, консалтингових структур, які безпосередньо обслуговують ринок «альтернативки». 

Керівник напрямку сталого розвитку Baker Tilly Олександр Баськов: 

 «Об'єднання ключових консалтингових компаній забезпечить проекту високу планку і допоможе підвищити загальний рівень послуг на ринку. Наш спільний досвід допоможе відібрати постачальників, девелоперів та інших підрядників високого класу. Репутація наших компаній – це гарантія якості».

Партнер практики енергетичних проектів міжнародної юридичної  фірми CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang - Віталій Радченко: 

«До нас звертаються багато іноземних інвесторів із запитами на пошук та придбання проектів з певними характеристиками або ж за рекомендаціями щодо різноманітних підрядників та консультантів на проектування, будівництво під ключ електростанцій, ліній електропередач, підстанцій, тощо. GetMarket буде чудовим місцем для того, щоб знайти відповіді на всі ці питання».

У найближчих планах організаторів – складання баз даних учасників ринку і їх рейтингування. Олександр Баськов запевняє, що незаангажованість консалтингових компаній та їхня зацікавленість в прозорості ринку дозволить складати якісні рейтинги. Пріоритетність наповнення даних буде стартувати з проектів сонячної енергетики – найпопулярнішого напрямку на цей час в Україні, потім вітрові та біогазові проекти, біомаса. Так само в рамках GetMarket проводитимуться навчальні семінари в різних регіонах країни, нетворкінг-зустрічі, на які будуть запрошуватися учасники ринку. Усе це повинно надати поштовх розвитку цивілізованого ринку проектів ВДЕ, як на стадії девелопменту, так і на стадії виробничої діяльності.  

Андрій Оленюк, партнер, керівник практики Енергетики та природніх ресурсів юридичної фірми Everlegal:

 «Ринок ВДЕ давно потребує платформи, яка б виконувала роль гейт-кіпера, тобто могла відсіювати нежиттєздатні проекти та допомогти інвесторам зосередити увагу на тих проектах, які мають перспективу розвитку. Такою платформою повинна стати GetMarket»

Радник міжнародної юридичної фірми Dentons Максим Сисоїв,  що є одним із глобальних та українських лідерів із юридичного супроводу проектів у сфері ВДЕ: 

«Завдяки різноманітним опціям, які платформа пропонує для девелоперів та інвесторів, вона суттєво покращить взаємодію між гравцями ринку, сприятиме залученню міжнародних та українських інвесторів в Україну, та завдяки, зокрема, об’єктивним рейтингам допоможе підбирати якісні проекти та інвесторів. Платформа допоможе вивести рівень співпраці між учасниками ринку на новий якісний рівень»

Організатори прагнуть залучити до співпраці ключові фінансові установи, тісніше співпрацювати з державними установами та профільними асоціаціями. А також планують розширення кола партнерів – учасників ринку. На даний момент ідею платформи готові підтримати Райффайзен Банк Аваль, Укргазбанк і Асоціація відновлюваної енергетики. 

Ініціатори повідомляють, що платформи GetMarket вже запущена в бетаверсії, повний запуск запланований на осінь 2019 року.

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us