Виробники ВДЕ вимагають від Гарантованого покупця сплати заборгованості

Станом на кінець серпня 2020 року, в судовому реєстрі є близько 60 позовів від виробників ВДЕ проти ДП "Гарантований покупець" ("Гарантований покупець"). Виробниками ВДЕ було подано позови на загальну суму понад 200 млрд грн., при цьому розмір позовних вимог варіюється від 175 тис. грн. до 80 млн грн., а загалом заборгованість Гарантованого покупця перед виробниками ВДЕ на кінець серпня 2020 року становить близько 20 млрд грн.

Зазначені позови проти Гарантованого покупця можна розділити на дві категорії: 

· щодо стягнення заборгованості з Гарантованого покупця за договорами купівлі-продажу електроенергії за "зеленим" тарифом; та

· щодо зобов'язання Гарантованого покупця укласти договір купівлі-продажу електроенергії за "зеленим" тарифом.

Що вимагають виробники ВДЕ?

Наразі на ринку ВДЕ активно обговорюються судові справи саме у першій категорії, і їх кількість стрімко зростає. 

Зазначені судові справи пов'язані із неналежним виконанням Гарантованим покупцем зобов'язань за договором купівлі-продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом в частині своєчасної та повної оплати поставленої електроенергії. В результаті у виробників ВДЕ утворилась заборгованість.

Виробники ВДЕ вимагають стягнення десятків мільйонів гривень з Гарантованого покупця. Враховуючи ситуацію на ринку ВДЕ, можна стверджувати, що наразі у Гарантованого покупця немає коштів, щоб повністю задовольнити всі позовні вимоги.

Яка реакція Гарантованого покупця на позови?

Наразі чимало справ перебуває на стадії підготовчого провадження, деякі призначено до судового розгляду на вересень 2020 року. Відтак, важко передбачити, яку позицію займатиме Гарантований покупець.

Тим не менш, варто зазначити, що Гарантований покупець активно здійснює виплати виробникам ВДЕ. Так, підприємство перерахувало 495 млн. грн за електроенергію, яку воно придбало у серпні поточного року. Як повідомляє прес-служба Гарантованого покупця, за 20 діб серпня виробникам ВДЕ сплачено 83% від виробленої електроенергії за "зеленим" тарифом.

Одним із заходів, спрямованих на погашення заборгованості Гарантованого покупця перед виробниками ВДЕ, стало збільшення тарифу на передачу електроенергії, починаючи із серпня 2020 року. Розмір тарифу зріс майже на 50%. Детальніше про цю новину можна дізнатися тут

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us