Які банківські продукти доступні аграріям із метою проведення посівної кампанії-2022

Публікації
23.03.2022 817

Як ми повідомляли раніше, Кабінет Міністрів України затвердив план підтримки посівної кампанії, за яким держава буде компенсувати відсотки за кредитами на покриття будь-яких витрат, пов’язаних з аграрною діяльністю. Це дозволить вітчизняним фермерам отримати кошти на проведення посівної та бути впевненими, що в разі втрати врожаю вони не збанкрутують.

З огляду на це, українські банки вже приймають заявки за новою держпрограмою пільгового кредитування. Пропозиція доступна в усіх регіонах, де наразі не ведуться бойові дії. При цьому, умови пропозиції в кожному банку різняться.

АБ "Укргазбанк" пропонує: 

  • кредит під 0 % річних строком до 6 місяців;
  • максимальну суму кредиту – до 50 000 000 грн;
  • сума кредиту може становити до 100 000 000 грн за умови забезпечення державною гарантією в розмірі 80 % від суми кредиту без додаткової застави.

АТ "Державний ощадний банк України" (Ощадбанк) та великий український виробник засобів захисту рослин і добрив Ukravit продовжують співпрацю, про що стало відомо із офіційного веб-сайту Ощадбанку (https://www.oschadbank.ua/news/osadbank-ta-ukravit-science-park-gotovi-pidtrimati-vitciznanih-agrariiv-pid-cas-posivnoi-kampanii), та пропонують аграріям отримувати фінансування за державною програмою "Доступні кредити 5-7-9 %" та брати участь у програмі Ukravit Finance (https://ukravit.ua/uk/ukravit-finance/). За цими програмами аграрії можуть отримати кредитні кошти строком на 6 місяців для закупівлі засобів захисту рослин, мікродобрив виробництва UKRAVIT SCIENCE PARK, посівного матеріалу та мінеральних добрив від провідних виробників, а також матимуть змогу користуватися сервісами Інституту здоров'я рослин та придбавати дрони за партнерською програмою для забезпечення вдалого початку агросезону. 

АТ "Приватбанк" також почав приймати заявки на видачу кредитів строком до 6 місяців під 0 % річних за такими банківськими продуктами:

  • "КУБ" під заставу: кредит розміром від 200 000 грн до 5 000 000 грн під забезпечення державною гарантією в розмірі 80 % від суми кредиту без додаткової застави від клієнтів;
  • "Агросезон": кредит розміром від 500 000 грн до 5 000 000 гривень (під забезпечення державною гарантією в розмірі 80 % від суми кредиту без додаткової застави від клієнтів) та понад 5 000 000 грн (із додатковим забезпеченням від клієнтів в розмірі 20 % від суми кредитів під заставу сільгосптехніки та/або транспортних засобів (крім легкових) віком до 10 років на момент погашення кредиту). При цьому, якщо розмір кредиту становить до 10 000 000 грн - страхування об'єкта застави не вимагається, у зворотному випадку - таке є обов'язковим.  

Фінансування доступне для аграріїв, види діяльності яких відповідають кодам КВЕД 01.1–01.6 (01.1 "Вирощування однорічних і дворічних культур", 01.2 "Вирощування багаторічних культур", 01.3 "Відтворення рослин", 01.4 "Тваринництво", 01.5 "Змішане сільське господарство", 01.6 "Допоміжна діяльність у сільському господарстві та післяурожайна діяльність"). Окрім цього, на участь у пільговій програмі кредитування можуть претендувати ті аграрні компанії, які вже мають сформований земельний банк, від 100 до 10 000 га посівних площ якого знаходяться поза зоною бойових дій. 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us