Затверджено нову форму декларації з плати за землю

Публікації
23.03.2022 642

Наказом Міністерства фінансів України від 18.02.2022 року № 83, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.03.2022 року за № 303/37639, викладено у новій редакції форму Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності). 

Основними нововведеннями є:

  • впровадження КАТОТТГ замість КОАТУУ. 

Нагадаємо, що Указом Президента України № 180/2021 від 29.04.2021 року введено в дію рішення РНБО від 15.04.2021 року "Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади", зокрема, вирішено забезпечити з 01.07.2021 року  використання в роботі центральних органів виконавчої влади Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ), який впроваджується на заміну Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ). 

Кодифікатор, так само як і Класифікатор, складається з кодів та назв адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад України, які згруповані відповідно до рішень уповноважених органів у сфері адміністративно-територіального устрою. Сам Кодифікатор було затверджено наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 року № 290.

Кодифікатор має 19 символів (буквенне позначення латиницею «UA», 17 розрядів), а Класифікатор – 10. Відповідно у декларації код КОАТУУ (10 символів) замінюється на код КАТОТТГ (19 символів).

  • зміни у поданні уточнюючих декларацій. 

Для зменшення помилок (розбіжностей) при поданні уточнюючих податкових декларацій, забезпечення спрощення ведення автоматизованого обліку та аналізу поданих документів, як з боку платників, так і контролюючих органів, а також розширення надалі сервісного обслуговування платників, запроваджується позиція "Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється". Заповнюється цей рядок лише у разі проставляння відповідної відмітки про подання "уточнюючої" декларації.

  • декларація з плати за землю (як із земельного податку, так і орендної плати) доповнюється новою колонкою про період  володіння/користування земельною ділянкою з розбивкою на частку неповних і повних місяців, а при розрахунку орендної плати необхідно буде зазначати дату закінчення строку дії договору оренди (у форматі дд.мм.рррр).

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 ПК України нові форми декларацій набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення. Тобто, оновлену форму декларації слід буде подавати за період, починаючи з 2023 року, а за 2022 рік звітувати ще слід буде за старою формою.

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us