Зелені облігації

12 серпня 2020 року Президент підписав Закон України № 738-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів" ("Закон № 738-ІХ"), яким передбачено викладення Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" в новій редакції. Закон № 738-ІХ вперше вводить в обіг зелені облігації як окремий вид цінних паперів, а також встановлює порядок та особливості їх емісії.

Ознайомитися із текстом Закону № 738-ІХ можна тут.

Що таке зелені облігації?

Загалом, зелені облігації – це борговий інструмент, спрямований на повне або часткове фінансування (рефінансування) "зелених" проєктів. 

За Законом № 738-ІХ, зелені облігації – це облігації, проспект (рішення про емісію, а для державних облігацій України – умови розміщення) яких передбачає використання залучених коштів виключно на фінансування проєкту екологічного спрямування або окремого його етапу. 

Емісію зелених облігацій здійснюватимуть особи, що реалізують або фінансують відповідні проєкти екологічного спрямування. До таких проєктів відносяться, зокрема, проєкти у сфері альтернативної енергетики, утилізації та переробки відходів, проєкти, спрямовані на захист навколишнього середовища тощо.

Реалізацію або фінансування таких проєктів можуть здійснювати як органи державної влади та місцевого самоврядування, так і юридичні особи приватного права, а також міжнародні фінансові організації. 

Зелені облігації є перспективним інструментом, який дозволить залучити іноземних інвесторів для фінансування масштабних екологічних проєктів в Україні та, відповідно, розвивати галузі екологічного спрямування.

Зелені облігації у світі

Вперше зелені облігації випустили масштабні фінансові організації – Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, Світовий банк.

Зараз спостерігається значний попит на зелені облігації. Як повідомляє Держенергоефективності, у 2007 році вперше в світі було випущено 900 млн доларів зелених облігацій, а у 2019 році – на суму понад 250 млрд доларів. У 2020 році очікується емісія зелених облігацій обсягом 350 млрд доларів

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us