Чому Apple може назавжди залишити ринок Великобританії?
У зв'язку із загрозою сплати 7 мільярдів доларів США за використання запатентованих технологій без ліцензії, Apple може покинути ринок Великобританії. Такими можуть бути наслідки позову, поданого компанією Optis Cellular Technology проти Apple у 2020 році у Великобританії ("Позов").
Позов було частково розглянуто у червні 2021 року: Верховний Суд Великобританії зробив висновок, що Apple незаконно використовує у своїй продукції дві запатентовані технології, права на які належать Optis Cellular Technology.
Суть позову
Позивач – компанія Optis Cellular Technology – володіє кількома патентами, що стосуються основних технологій 3G та 4G LTE та інших супутніх технологій (по суті, це ті технології, які дозволяють пристроям підключатися до стільникових мереж). Зазначені технології не розроблялись Optis Cellular Technology, а були викуплені у компаній Samsung, LG та Panasonic.
Позов було подано щодо технологій, які забезпечують можливість iPhone приєднуватись до мереж 3G та 4G LTE.
Незважаючи на те, що Верховний Суд Великобританії уже став на бік позивача у червні 2021 року, згадана сума у розмірі 7 мільярдів доларів США не є остаточною, оскільки судове провадження, в ході якого і буде визначена сума плати, відбуватиметься у 2022 році (точна дата поки не визначена). Передбачалося, що за підсумком провадження Apple зможе погодитись з рішенням суду або відмовитися сплачувати плату та виконувати інші умови. В останньому випадку Apple, можливо, довелося б покинути ринок Великобританії, оскільки суд наклав би заборону продавати продукцію, яка порушує патентні права Optis Cellular Technology.
Представниця Apple з цього приводу заявила: якщо компанія буде змушена платити "комерційно неприйнятну" плату за технологію, що використовується на iPhone, Apple перестане діяти на ринку Великобританії.
Однак, унаслідок рішення Верховного Суду Великобританії від 27 вересня 2021 року, Apple має зробити свій вибір набагато швидше: або ж наперед прийняти розмір плати за використання запатентованих технологій без ліцензії та інші умови, що визначить суд у своєму рішенні у 2022 році, або ж покинути ринок Великобританії до моменту ухвалення такого рішення та прийняття усіх умов суду. Який варіант обере Apple, поки не відомо.
Інші позови Optis Cellular Technology
Optis Cellular Technology регулярно ініціює у судах справи, аналогічні до Позову, щодо великих технологічних компаній, через що Optis Cellular Technology вважають патентним тролем.
Наприклад, у лютому 2019 року група компаній Optis Wireless Technology, що є пов'язаною із Optis Cellular Technology, подала позов до федерального суду штату Техас проти Apple щодо декількох патентів Optis Wireless Technology, які використовуються у продукції Apple. Технології стосуються приєднання до мережі 4G LTE.
У серпні 2020 року суд присяжних федерального суду штату Техас присудив Apple сплатити 506 мільйонів доларів США на користь Optis Wireless Technology. Суддя скасував це рішення і ініціював новий судовий розгляд щодо визначення розміру збитків. Зрештою, суд присяжних визначив збитки у розмірі 300 мільйонів доларів США.
Схожий позов Optis Wireless Technology також ініціювала проти компанії Huawei Device USA Inc. За його результатом, Huawei Device USA Inc. було присуджено сплатити 13,2 мільйонів доларів США на користь Optis Wireless Technology, а також витрати на юридичну допомогу.
За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:
Керуючий партнер
deyneko@everlegal.ua
Христина Єрменчук
Юрист
yermenchuk@everlegal.ua