Додаткове мито на імпорт кабелю: наслідки для IT-індустрії

Новини ІТ
25.05.2021 967

28 липня 2020 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ("Комісія") розпочала спеціальне розслідування щодо імпорту в Україну кабельної продукції, про що було оприлюднено відповідне повідомлення. Приводом для цього стала заява двох українських виробників кабельної продукції, на думку яких протягом 2015-2019 років імпорт в Україну кабелів здійснювався в таких обсягах і на таких умовах, що міг заподіяти істотної шкоди національному товаровиробнику. 

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України ("Мінекономіки"), яке здійснювало розслідування, дійшло до висновку, що різке, значне та неочікуване зростання імпорту кабельно-провідникової  продукції стало причиною погіршення ключових показників вітчизняних підприємств галузі. На основі таких висновків Комісія ухвалила рішення про введення на 3 роки додаткового мита на імпорт кабелю. Офіційний текст рішення поки не був оприлюднений. 

Основні положення

Рішенням Комісії встановлено чіткий перелік товарів, стосовно яких запроваджуються спеціальні заходи. До них належать ізольовані проводи, кабелі та інші ізольовані електричні провідники без з'єднувальних деталей, волоконно-оптичні кабелі тощо. Такі заходи встановлюються строком на три роки зі щорічним зниженням на 5% у вигляді спеціального мита розміром:

  • з дня застосування спеціальних заходів – 23,5%;
  • через 12 місяців із дня застосування спеціальних заходів – 22,3%; та
  • через 24 місяці з дня застосування спеціальних заходів – 21,2%.

Наслідки введення додаткового мита

Американська торговельна палата в Україні зазначає, що введення спеціального мита на імпорт кабелю значно сповільнить процес покриття території України швидкісним Інтернетом. Більше того, це матиме значний негативний вплив і на іноземних виробників та дистриб'юторів. Зокрема, вона вказує, що додаткове мито стане фактично новим податком, оскільки нерезиденти повинні додатково сплачувати 23,5% від вартості кабелю. Таким чином, рішення може суттєво вплинути на подальше виробництво та дистрибуцію товарів іноземцями і, як наслідок, їхнє становищем на українському ринку. 

У свою чергу, Українська Асоціація "Укрелектрокабель" виступає на підтримку висновків Мінекономіки. Члени Асоціації дотримуються позиції захисту національного виробника задля забезпечення конкурентного становища на ринку, а також зрівняння на ринку іноземних та українських виробників-постачальників.

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us