Мінцифра планує покращити якість мобільного інтернету в Україні

Новини ІТ
25.05.2021 816

Одним із напрямків діяльності Міністерства цифрової трансформації України ("Мінцифра") є покращення якості мобільного зв'язку в Україні та забезпечення доступу до мережі Інтернет з будь-якої точки країни та у будь-який час. Останнім часом Мінцифра активізувала низку проєктів, спрямованих на досягнення цієї мети. 


Розширення мережі 4G


За сприяння Мінцифри, у березні 2021 року мобільні оператори розширили мережу 4G у 1 644 населених пунктах. До високошвидкісного мобільного інтернету оператори вперше підключили понад 400 міст і сіл, а переваги відчули 116,3 тисяч користувачів. 
Наступні кроки у цьому напрямку передбачені проєктом Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України "Про затвердження Вимог щодо рівня якості послуг із передавання даних і доступу до Інтернету" ("Проєкт"). Проєкт спрямований на підвищення швидкості мережі Інтернет та уникнення "низьких" радіочастот, щоб користувачі мали більш стабільне та якісне інтернет-з'єднання. Крім того, користувачам забезпечується спрощена процедура зміни оператора (постачальника послуг): достатньо направити новому постачальнику заяву-приєднання до умов договору постачання без попередньої згоди наявного постачальника.


Інтернет-субвенція 


Інтернет-субвенція – це проєкт, розроблений Мінцифрою, що передбачає підключення до мережі Інтернет для територіальних громад за рахунок державного бюджету. 
Після громадського обговорення програми Мінцифра опублікувала проєкт Постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості" ("Проєкт Постанови"). 
Згідно із Проєктом Постанови, субвенція надаватиметься територіальним громадам на підключення до інтернету закладів соціальної інфраструктури (школи, бібліотеки, лікарні тощо), де відсутня будь-яка мережа. Крім того, передбачається надання фахової підтримки органам місцевого самоврядування для здійснення закупівель послуг за кошти субвенції. Не лише держава, а і бізнес інвестуватиме власні кошти у такі проєкти, однак співвідношення державних і приватних коштів будуть визначати через тендер у кожному окремому випадку. 
Як планується, Інтернет-субвенція дозволить забезпечити доступом до швидкісного Інтернету 3 тисячі сіл, де проживає близько 1,5 мільйона людей.

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us