Мінцифра планує покращити якість мобільного інтернету в Україні
Одним із напрямків діяльності Міністерства цифрової трансформації України ("Мінцифра") є покращення якості мобільного зв'язку в Україні та забезпечення доступу до мережі Інтернет з будь-якої точки країни та у будь-який час. Останнім часом Мінцифра активізувала низку проєктів, спрямованих на досягнення цієї мети.
Розширення мережі 4G
За сприяння Мінцифри, у березні 2021 року мобільні оператори розширили мережу 4G у 1 644 населених пунктах. До високошвидкісного мобільного інтернету оператори вперше підключили понад 400 міст і сіл, а переваги відчули 116,3 тисяч користувачів.
Наступні кроки у цьому напрямку передбачені проєктом Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України "Про затвердження Вимог щодо рівня якості послуг із передавання даних і доступу до Інтернету" ("Проєкт"). Проєкт спрямований на підвищення швидкості мережі Інтернет та уникнення "низьких" радіочастот, щоб користувачі мали більш стабільне та якісне інтернет-з'єднання. Крім того, користувачам забезпечується спрощена процедура зміни оператора (постачальника послуг): достатньо направити новому постачальнику заяву-приєднання до умов договору постачання без попередньої згоди наявного постачальника.
Інтернет-субвенція
Інтернет-субвенція – це проєкт, розроблений Мінцифрою, що передбачає підключення до мережі Інтернет для територіальних громад за рахунок державного бюджету.
Після громадського обговорення програми Мінцифра опублікувала проєкт Постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості" ("Проєкт Постанови").
Згідно із Проєктом Постанови, субвенція надаватиметься територіальним громадам на підключення до інтернету закладів соціальної інфраструктури (школи, бібліотеки, лікарні тощо), де відсутня будь-яка мережа. Крім того, передбачається надання фахової підтримки органам місцевого самоврядування для здійснення закупівель послуг за кошти субвенції. Не лише держава, а і бізнес інвестуватиме власні кошти у такі проєкти, однак співвідношення державних і приватних коштів будуть визначати через тендер у кожному окремому випадку.
Як планується, Інтернет-субвенція дозволить забезпечити доступом до швидкісного Інтернету 3 тисячі сіл, де проживає близько 1,5 мільйона людей.