EVERLEGAL успішно захистила інтереси потерпілого велосипедиста, внаслідок ДТП у Києві

Публікації
06.03.2024 479

EVERLEGAL успішно захистила інтереси потерпілого велосипедиста, внаслідок ДТП у Києві


Про подію
11 червня 2023 року на проспекті Визволителів, 5 в м. Києві, водій автомобіля «Daewoo Nexia» перевищивши швидкість на 44 км/год та ігноруючи червоне світло світлофора здійснив наїзд на велосипедиста.
Велосипедистом виявився хлопчина 13 років. Внаслідок ДТП він отримав численні тілесні травми та переломи, йому було видалено одну нирку та селезінку. Інтенсивне лікування тривало більше пів року та триває і досі.


Складність проєкту
На стадії досудового розслідування водій ДТП, громадянин Узбекистану, відмовлявся визнавати свою вину  та виплачувати достатньо фінансову компенсацію для лікування потерпілого.
Первинно водій був затриманий та перебував під вартою. Щоб створити умови для можливого виходу з СІЗО під час продовження строку тримання під вартою, батьком обвинуваченого через поштовий переказ на адресу матері потерпілого було направлено незначну суму коштів в рахунок компенсації завданої шкоди.
Суд це врахував і продовжив тримання під вартою, однак уже з можливістю внесення застави, як підставу виходу з СІЗО.
Обвинувачений не визнавав повністю свою вину, його захисники намагалися перекласти відповідальність за ДТП на дитину. Розмір шкоди оцінювали в 100 000 грн, що було неспівмірно з тими стражданнями й болем, які довелось пережити потерпілому.


Робота команди EVERLEGAL
Під час судового розгляду кримінального провадження командою EVERLEGAL було подано цивільний позов у кримінальному провадженні про відшкодування моральної та матеріальної шкоди, проведено психологічні експертизи для визначення розміру моральної шкоди, завданої хлопчині та його матері.


Результат роботи команди
Водія визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України та призначено покарання у виді 6 років позбавлення волі.

Задоволено цивільний позов та стягнуто:
- 800 000 грн. моральної шкоди завданої хлопчику (потерпілому)
- 50 000 грн. моральної шкоди завданої матері
- 9 486, 70 грн. матеріальної шкоди


Після досить довгих переговорів з винуватцем ДТП та його адвокатами, командою EVERLEGAL було досягнуто бажаного результату. Винуватець ДТП компенсував нашому клієнту 500 тисяч гривень моральної шкоди, та погоджено графік компенсації іншої частини завданої шкоди.

Команда EVERLEGAL супроводжувала цю справу на умовах Pro Bono, в рамках нашої співпраці із ГО Велодень та постійної підтримки велоруху в України. Нашою метою є досягнення справедливості у ДТП за участі велосипедистів, особливо дітей.  


Працюємо для кращого майбутнього України!


EVERLEGAL - PARTNER OF THE FUTURE

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us