Китай стимулює покращення якості та ефективності сонячних панелей

У червні 2020 року влада Китаю ввела додаткові правила для регулювання виробництва сонячних панелей та підсилила вимоги до виробників.

Починаючи із 2021 року, кожна компанія, що виробляє сонячні панелі у Китаї, буде зобов'язана інвестувати частину свого річного обороту (не менше 3%) у розвиток свого виробництва та впровадження інноваційних технологій. Влада Китаю також планує запровадити стандарти якості та ефективності сонячних панелей – їх деградація не повинна перевищувати 17% за 25 років безперервної експлуатації.

Китай - найбільший виробник сонячних панелей у світі

Китай є визнаним лідером серед виробників сонячних панелей: у 2019 році більше 94% усіх сонячних панелей у світі загальною потужністю 174 ГВт випустили саме компанії, чиї виробничі потужності знаходяться у Китаї. 

Причини посилення контролю 

Вражаючі досягнення промисловості Китаю у виробництві сонячних панелей є, без сумніву, позитивним явищем, оскільки на світовий ринок у великій кількості постачається продукція різної цінової категорії та якості, що робить відновлювальну енергію доступною.

Однак є і негативні аспекти такого стрімкого розвитку цієї галузі, адже пропозиція на ринку практично в два рази перевищує попит. Така конкуренція змушує виробників знижувати ціни на свою продукцію і при цьому жертвувати їх якістю. 

Ситуацію погіршила також пандемія COVID-19, оскільки будівництво нових сонячних електростанцій значно уповільнилось, а виробництво обладнання для сонячної енергетики залишилось на тому ж рівні, що і до пандемії. Таким чином, попит на сонячні панелі став ще меншим.

Влада Китаю систематично бореться з перевиробництвом сонячних панелей, встановлюючи жорсткі критерії ефективності для виробництва. Додаткові правила та вимоги, введені у червні 2020 року, також спрямовані, з одного боку, на зменшення темпів виробництва, а з іншого боку, на удосконалення технологій та підвищення якості продукції. 

Який ефект очікується?

Як заявляє влада Китаю, своїми діями вона підштовхує виробників відмовлятися від виробництва низькоякісних панелей, сфокусуватися на інноваціях і підвищенні якості продукції.

Для китайських виробників наслідком нових вимог стане збільшення витрат на виробничий процес, однак на ціну готової продукції це не вплине, оскільки виробникам потрібно буде залишатись конкурентоздатними на ринку. 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us