Кабінет Міністрів України скасував ліцензування експорту кукурудзи та соняшникової олії

Публікації
04.04.2022 750

24.03.2022 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 352 "Про внесення змін у додаток 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1424", виключивши з переліку товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню, кукурудзу та соняшникову олію. Зазначимо, що ліцензування на експорт кукурудзи та соняшникової олії Уряд запровадив 05.03.2022 року.

Очікується, що це полегшить експорт вищезазначених товарів, оскільки останній суттєво знизився через військове вторгнення на територію України та блокування агресором українських портів у Миколаєві, Маріуполі, Бердянську та Одеській області, через які експортувалося 95-98% зернових. До портів зерно перевозили переважно залізницею.

При цьому, необхідність скасування ліцензування експорту кукурудзи та соняшникової олії обумовлена тим, що в Україні неможливо зберегти весь урожай без експорту, навіть якщо задіяти всі елеваторні потужності. Окрім цього, зберіганню нині підлягає і минулорічний врожай зернових. Більше того, необхідність одержання ліцензії створювала неабияку бюрократичну тяганину та труднощі в роботі підприємств, задіяних в агросекторі.

За даними Української Зернової Асоціації експорт кукурудзи з України в 2021-2022 роках очікувався на рівні 30-32 млн т з близько 38 млн т врожаю. Таким чином, залишилося експортувати ще 14-15 млн т кукурудзи.  

Маємо надію, що таке рішення Уряду забезпечить підтримку агропромислового комплексу та отримання агровиробниками фінансування на проведення посівної кампанії в Україні.

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us