Зміни до порядку приєднання до електромереж під час воєнного стану

26 березня 2022 року НКРЕКП прийняла постанову № 352 "Про затвердження Порядку тимчасового приєднання електроустановок до системи розподілу у період дії в Україні воєнного стану". 
 
 
Ключові положення
 
 • Надання ОСР послуг із приєднання призупинено на період дії в Україні воєнного стану. Також призупинено дію Методики (порядку) формування плати за приєднання до системи передачі та системи розподілу, затвердженої постановою НКРЕКП № 1965 від 18 грудня 2018 року.

Натомість, запроваджено порядок тимчасового приєднання окремих об'єктів, призначених для споживання електроенергії.   

 • ОСР, які уклали договори про приєднання до введення в Україні воєнного стану (тобто, до 24 лютого 2022 року), але не мають об'єктивної можливості надати послуги з приєднання, зобов'язані повідомити замовників приєднання про неможливість виконання зобов'язань, визначених договорами про приєднання, у зв'язку з настанням обставин непереборної сили.
 • Пріоритет у наданні послуги з тимчасового приєднання надається замовникам приєднання, чиї об'єкти є стратегічно важливими для України під час воєнного стану. Зокрема, це об'єкти, які використовуються для задоволення потреб підприємств Мінстратегпрому та Мінекономіки, підприємств Укробронпрому, Збройних Сил України, інших військових формувань України, правоохоронних органів і сил цивільного захисту. 
 • Послуга з тимчасового приєднання щодо стратегічно важливих об'єктів є безоплатною, а щодо інших об'єктів, призначених для споживання електроенергії – платною (вартість приєднання визначається за фактичними витратами, понесеними ОСР під час надання послуги з тимчасового приєднання). 
 • Процедура отримання послуги із тимчасового приєднання фактично не змінилась: для отримання послуги замовник приєднання повинен надати ОСР заяву (за встановленою формою) та супровідні документи. Далі ОСР реєструє таку заяву та надає замовнику проєкт договору про тимчасове приєднання та технічних умов (за встановленою формою). Після погодження замовником та ОСР умов приєднання, сторони підписують договір про тимчасове приєднання.
 • Замовник приєднання може самостійно виконувати будівельно-монтажні роботи або надати ОСР власні ресурси для їх виконання, якщо у ОСР відсутні ресурси для виконання будівельно-монтажних робіт.
 
 
Перелік скорочень
 
 • Мінекономіки – Міністерство економіки України.
 • Мінстратегпром – Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.
 • НКРЕКП – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
 • ОСР – оператор систем розподілу.
 • Укробронпром – Державний концерн "Укроборонпром".

 

 

Огляд підготувала юрист EVERLEGAL Лідія Ватутіна. 
Якщо у вас є запитання, будь ласка, звертайтесь до нас в Telegram каналі. 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us