Курс України в епоху інформаційних технологій: діджиталізація і держава в смартфоні

Новини ІТ
04.06.2020 841

Практика використання здобутків інформаційних технологій як у публічній, так і у приватній сфері сьогодні є загальнопоширеною. Більшість держав намагаються дотримуватись курсу діджиталізації, серед яких і Україна. З цією метою у вересні 2019 року було створене Міністерство цифрової трансформації. 

У кінці квітня 2020 року Президент України Володимир Зеленський звернувся до Кабінету Міністрів України, щоб той забезпечив можливість громадянам України отримувати усі державні послуги онлайн. 

Держава і Я

Одним із основних здобутків Кабінету Міністрів України та Міністерства цифрової трансформації було створення застосунку "Дія" (Держава і Я). "Дія" є онлайн-сервісом, де можна отримати державні послуги, завантажити цифрові варіанти документів, таких як посвідчення водія, студентський квиток та створити електронний кабінет громадянина.

Через застосунок "Дія" можна, зокрема: 

  • подати заяву на реєстрацію особи як фізичної-особи підприємця;
  • подати заяву про надання статусу безробітного;
  • отримати довідку про відсутність судимості;
  • отримати витяг про земельну ділянку;
  • перевірити ліцензію автоперевізників;
  • отримати соціальну допомогу при народженні дитини;
  • здійснити відновлення або обмін водійського посвідчення;
  • здійснити підпис документів за допомогою електронного цифрового підпису;
  • тощо.

Відкриття рахунків онлайн

Серед послуг, надання яких може бути переведене в онлайн-режим розглядають відкриття банківських рахунків. Для забезпечення такої можливості Міністерство цифрової трансформації допомагатиме Національному банку України. Таке відкриття рахунків є можливим через здійснення віддаленої ідентифікації та верифікації клієнта, зокрема через систему BankID та використання електронного підпису. Міністерство цифрової трансформації планує використовувати застосунок "Дія" для допомоги Національному банку з функціоналом віддаленої ідентифікації та верифікації клієнтів.

Нова посада у міністерствах

Серед останніх новин щодо курсу України на діджиталізацію, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 7 травня 2020 року заявив, що усі міністерства мають створити посаду заступника міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації.

Заступник з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації відповідатиме за аудит інформаційних систем та державних реєстрів профільного міністерства, контроль за кібербезпекою та захистом інформації, займатиметься електронними реєстрами та послугами, визначатиме, які послуги підпадають цифровізації, та відповідатиме за оптимізацію вже існуючих процесів.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us