Квоти на імміграцію іноземців для працевлаштування в ІТ-компанії

Публікації
31.03.2020 819

26 лютого Кабінет Міністрів України на своєму засіданні встановив квоти на імміграцію 5 тисяч іноземних фахівців для працевлаштування в українських IT-компаніях. Прийняте рішення обґрунтовують тим, що наразі український ринок не в силах задовольнити попит ІТ-компаній на спеціалістів, а ухвалення квот покликане вирішити дану проблему. 

У Міністерстві цифрової трансформації, яке й було ініціатором введення квот, наголосили, що квоти не позбавлять роботи українських фахівців (детальніше можете дізнатися тут).

В той же час, публікації нормативно-правового акту щодо квотування ще не було здійснено, а відтак наразі невідомо за якою процедурою та критеріями спеціалісти будуть отримувати такі квоти. 

 

Що особливого у квотах і чим це відрізняється від стандартної процедури працевлаштування іноземців? 

Введення квот передбачає наступне:

  • запрошенні спеціалісти отримуватимуть посвідку на постійне проживання – це дозволить іноземцям не прив'язуватись до конкретного місця роботи, на відміну від робочої візи, за якою іноземець може бути працевлаштований тільки в певній компанії;
  • відсутня необхідність отримувати щорічні дозволи на застосування праці іноземців;
  • працевлаштування іноземців здійснюється на тих самих умовах, що і працевлаштування громадян України;
  • іноземці не прив'язані до конкретних термінів перебування в України;
  • іноземці можуть іммігрувати разом зі своїми родинами;
  • запрошені спеціалісти зможуть працювати як фізичні особи-підприємці.

Найбільша кількість квот припадає на Київ – 2500, на Харків – 700, по 600 квот було встановлено для Дніпра, Львову та Одеси.

Очікується, що для ІТ-компаній в Україні введення квот вирішить кадрові та бюрократичні питання. Так, залучення іноземних спеціалістів зможе задовільнити кадровий попит компаній на фахівців, що в свою чергу дозволить більш інтенсивно та якісно розвивати індустрію. 

Значна кількість бюрократичних проблем зникне, оскільки у роботодавців не буде необхідності продовжувати робочі візи для іноземних фахівців та поновлювати дозволи на застосування їхньої праці, у зв'язку з тим, що умови працевлаштування будуть такі ж як і для громадян України. 

Окрім того, можливість зареєструвати ФОП дозволить залучати іноземців для роботи у кількох проектах для різних замовників одночасно.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших партнерів практики інновацій та технологій:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us