У Запорізькій області побудують найбільшу наземну вітроелектростанцію у Європі

Новини ІТ
18.09.2020 703

У Запорізькій області споруджують вітрову електростанцію "Зофія" ("Проєкт") загальною потужністю 792,5 МВт. До прикладу, найбільша вітрова електростанція у світі – комплекс вітроелектростанцій Ганьсу у Китаї – має потужність 796,5 МВт.

Загальна сума інвестицій на Проєкт передбачена у розмірі 1,2 млрд євро. Очікується, що після завершення будівництва Проєкт стане найбільшою у Європі наземною вітровою електростанцією. 

Інвестори Проєкту

Зведенням Проєкту займатиметься норвезька компанія NBT. Ця компанія також споруджує інший вітропарк в Україні - Syvash Wind Farm

Фінансування Проєкту здійснює банк JPMorgan, консультації надають світові фінансові інституції і експерти. 

Відомо, що NBT також підписала попередню угоду про фінансування вітропарку із Industrial Commercial Bank of China, Export-Import Bank of China і China Construction Bank на 500 млн євро. У NBT відзначають, що для реалізації Проєкту за підтримки цих банків планують залучити в рамках синдикату ще 250 млн євро від інших міжнародних банків.

На якому етапі зараз знаходиться Проєкт?

У вересні 2019 року ТОВ "Азовінвестпром", щодо якого здійснює контроль NBT, почало будівництво першої черги Проєкту потужністю 42,5 МВт на території Якимівського району Запорізької області ("Зофія І").

Наприкінці 2020 року має розпочатись будівництво другої і третьої черг Проєкту ("Зофія II" і "Зофія III" відповідно). Для цього NBT і китайська корпорація CET підписали договори генерального підряду на проєктування та будівництво вітроелектростанцій. Потужність "Зофія II" складе 300 МВт, "Зофія III" - 450 МВт. 

Крім того, в грудні 2019 року компанія NBT уклала договір про співпрацю із Запорізькою обласною державною адміністрацією, в рамках якого були досягнуті домовленості про залучення інвестицій в інфраструктуру області.

Реалізація Проєкту планується до кінця 2022 року.

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us