Мінцифра залучила SDF для розвитку ринку віртуальних активів та цифрової гривні в Україні

Новини ІТ
01.02.2021 704

4 січня 2021 року Міністерство цифрової трансформації України ("Мінцифра") та Stellar Development Foundation підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю ("Меморандум"), в рамках якого вони спільно працюватимуть над розробкою стратегії розвитку ринку віртуальних активів в Україні. 

Stellar Development Foundation – це некомерційна організація, фонд, що підтримує розвиток і розширення мережі StellarStellar є платформою для валютних операцій, що дає можливість створювати, надсилати та торгувати усіма валютами, які можуть існувати у цифровому вигляді: долари, песо, біткоїни тощо. Вона розроблена таким чином, щоб усі світові фінансові системи могли працювати разом в одній мережі. 

Фонд Stellar Development Foundation сприяє підтримці кодової бази Stellar, допомагає технічним і організаційним співтовариствам, що займаються побудовою цієї мережі, і представляє її інтереси в регуляторних організаціях та установах. 

Напрямки співпраці України та Stellar Development Foundation

Меморандумом передбачається співпраця за такими напрямами:

  • розвиток ринку віртуальних активів в Україні;
  • надання підтримки проєктам, які спеціалізуються на віртуальних активах;
  • імплементація та врегулювання обігу стейблкоїнів (нової форми криптовалюти, яка, на відміну від решти, має стабільний обмінний курс, що прив'язаний до курсу долара, ціни одного бареля нафти, грама золота чи срібла тощо) в Україні; та
  • сприяння розвитку цифрової валюти Національного банку в Україні.

Згідно із повідомленням Мінцифри, в рамках Меморандуму сторони працюватимуть над розвитком сучасної інфраструктури для ринку віртуальних активів та зміцнюватимуть статус України як інноваційної цифрової країни на фінансовому полі Східної Європи.

Тенденції розвитку ринку віртуальних активів в Україні

Тенденції свідчать про те, що українські державні органи мають намір розробити та запровадити правову основу, сприятливу для розвитку ринку віртуальних активів в Україні. Так, грудня 2020 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні проєкт Закону України "Про віртуальні активи" № 3637 від 11 червня 2020 року ("Законопроєкт"). Законопроєкт регулює правовідносини, що виникають у зв'язку із обігом віртуальних активів в Україні, визначає права та обов'язки учасників ринку віртуальних активів, засади державної політики у сфері обігу віртуальних активів.

Згідно із пояснювальною запискою до Законопроєкту, необхідним елементом нової економічної парадигми будь-якої держави стає розвинений ринок віртуальних активів. В Україні він фактично вже є сформованим та існує протягом приблизно п'яти років, але знаходиться повністю поза межами правового поля держави. Тому метою Законопроєкту є забезпечення комплексного регулювання відносин, що виникають при створенні, випуску в обіг та обігу віртуальних активів, зокрема, укладення й виконання правочинів з ними. 

 

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us