Мінцифри отримує від операторів мобільного зв’язку Big Data про більш ніж півмільйона людей, які повернулися із-за кордону

Новини ІТ
05.05.2020 635

У боротьбі із епідемією COVID-19 уряди різних країн вдалися до сучасних інформаційних технологій з метою попередження поширення вірусу. Так, Міністерство цифрової трансформації України ("Міністерство"звернулося до операторів мобільного зв’язку "Київстар", "Vodafone Україна" та "Lifecell" із запитом надати Big Data про півмільйона осіб. 

Для чого Міністерству необхідні дані?

Як стверджує Міністерство, дані необхідні для створення мапи, якою можуть користуватись Рада національної безпеки і оборони та Міністерство охорони здоров’я. Мапа демонструє, чи дотримуються умов обов'язкової самоізоляції абоненти, що повернулись із країн з підтвердженими випадками COVID-19, починаючи з 17 березня 2020 року.

Спрощена версія мапи знаходиться у загальному доступі на сайті Міністерства цифрової трансформації України, тому оцінити ризик зараження коронавірусом у різних частинах України мають змогу усі охочі. Доступ до мапи можна знайти тут.

Які дані передаються Міністерству?

Міністерство повідомляє, що отримує лише деперсоніфіковані дані, за якими неможливо визначити конкретних осіб, які порушують режим обов'язкової самоізоляції, та слідкувати за будь-яким абонентом. 

Загалом Міністерство отримує інформацію про: кількість осіб у населеному пункті, що повернулися з-за кордону, країни та канал повернення, кількість осіб, яка не дотримується карантину, сумарну кількість інших людей, з якими контактували порушники.

Де можуть використовуватись дані?

Отримані від операторів мобільного зв’язку дані можуть використовуватись лише для створення мапи із населеними пунктами, де мешкають люди, що повернулись із-за кордону та найменше дотримувались режиму обов'язкової самоізоляції протягом 14 днів після приїзду. За допомогою мапи здійснюють, зокрема, оцінку рівня дотримання режиму самоізоляції особами, що мають високий ризик бути носіями COVID-19, у різних містах та планування заходів із безпеки та захисту здоров’я громадян.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us