НКЦПФР зобов'язала емітентів розкрити наявність зв'язків з іноземними державами зони ризику: чого очікувати?

НКЦПФР зобов'язала емітентів розкрити наявність  зв'язків з іноземними державами зони ризику: чого очікувати?

22 лютого 2023 року набрало чинності рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку ("НКЦПФР") "Про встановлення порядку розкриття емітентами цінних паперів інформації щодо наявності зв'язків з іноземними державами зони ризику під час дії воєнного стану" №181 від 21 лютого 2023 року ("Рішення").

Рішення зобов'язує деяких юридичних осіб - емітентів цінних паперів ("Емітенти") розкрити інформацію щодо наявності зв'язків з іноземними державами зони ризику, а саме Російською Федерацією, Республікою Білорусь, Ісламською Республікою Іран, Корейською Народно-Демократичною Республікою ("Держави зони ризику") з 1 січня 2021 року до 31 грудня 2022 року.

Принагідно зауважимо, що дедлайн для розкриття такої інформації – 30 квітня 2023 року.
Обов'язок із розкриття інформації не поширюється на (1) емітентів (і) державних цінних паперів, (іі) інвестиційних сертифікатів, (ііі) акцій корпоративних інвестиційних фондів (за умови укладення таким фондом відповідного договору з компанією з управління активами) та (2) емітентів облігацій місцевих позик.

 

Яка інформація підлягає розкриттю?
 
Емітенти зобов'язані розкрити інформацію про:
  • наявність в структурі власності: (1) фізичних осіб, які (і) є громадянами та/або (іі) постійно проживають в Державах зони ризику; та/або (2) юридичних осіб, які зареєстровані в Державах зони ризику; 
  • наявність в органах управління фізичних осіб, які є громадянами Держав зони ризику; 
  • наявність ділових (договірних) відносин з (і) особами, які зареєстровані в Державах зони ризику та/або (іі) юридичними особами, прямий чи опосередкований контроль над якими здійснюється громадянами та/або юридичними особами, які зареєстровані в Державах зони ризику;
  • розташування дочірніх компаній/підприємств, філій, представництв та/або інших відокремлених структурних підрозділів Емітента на території Держав зони ризику;
  • наявність юридичних осіб, в яких Емітент є засновником/учасником/акціонером  разом з особами, визначеними у пункті 1 вище; 
  • наявність у Емітента корпоративних прав в юридичній особі, зареєстрованій в Державах зони ризику; та
  • наявність у Емітента цінних паперів (крім акцій) юридичної особи, яка зареєстрована в Державах зони ризику.
 
Зміст та обсяг інформації, яка підлягає розкриттю по кожному з пунктів, наведений у додатку 1 до Рішення.
 
Наприклад, якщо в структурі власності Емітента присутня фізична особа – громадянин Російської Федерації, то Емітент зобов'язаний розкрити інформацію про (і) ім'я, громадянство, країну та населений пункт місця проживання такої особи, (іі) кількість акцій, що прямо чи опосередковано їй належать, а також (ііі) надати опис наявних відносин контролю фізичної особи над Емітентом.
 
Який порядок розкриття інформації?

Інформація подається до НКЦПФР через Державну установу "Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України". Інформація подається у вигляді файлів в форматі XML. Опис розділів та схем XML файлів наведений в додатку 2 Рішення.
 
Наслідки недотримання вимог щодо розкриття інформації
 
Фінансова відповідальність
НКЦПФР вправі застосувати фінансові санкції у розмірі до 17 000 грн за (і) неподання, (іі) подання не в повному обсязі та/або (ііі) подання недостовірної інформації до НКЦПФР.
 
Адміністративна відповідальність 
За порушення обов'язку з розкриття інформації, а саме (і) нерозкриття, (іі) розкриття не в повному обсязі, (ііі) несвоєчасне розкриття та/або (iv) розкриття недостовірної інформації, передбачена адміністративна відповідальність для керівника Емітента у вигляді штрафу у розмірі від 3 400 до 8 500 грн.
 
 
Слідкуйте за нашими оновленнями, аби вчасно дізнаватися про прийняття та набрання чинності цього та інших нормативно-правових актів.

***

Завантажити огляд

Джерело: рішення НКЦПФР "Про встановлення порядку розкриття емітентами цінних паперів інформації щодо наявності зв'язків з іноземними державами зони ризику під час дії воєнного стану" №181 від 21 лютого 2023 року; рішення НКЦПФР "Про внесення змін до рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 21 лютого 2023 року № 181" №212 від 28 лютого 2023 року.

Наші експерти: Євгеній ДейнекоЮлія Кильчинська, Юлія Шарабар

Як ми можемо Вам допомогти:

  • консультування з питань створення, діяльності та припинення (реорганізації, ліквідації) акціонерних товариств;
  • консультування з питань корпоративного управління в акціонерних товариствах;
  • консультування з питань розкриття інформації щодо наявності зв'язків з іноземними державами зони ризику;
  • консультування щодо дотримання вимог українського акціонерного законодавства, зокрема у період дії воєнного стану;
  • консультування з питань купівлі-продажу акцій та інших цінних паперів акціонерних товариств;
  • консультування з питань приведення установчих документів акціонерних товариств у відповідність до законодавства;
  • підготовка комерційних договорів;
  • оформлення довіреностей в Україні та за кордоном на вчинення реєстраційних дій.

Посилання: FacebookLinkedInвeбсайтTelegram

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us