Перезапуск реформи корпоративного управління

Публікації
05.07.2021 523

Для цілей впровадження реформи корпоративного управління в Україні було складено вже декілька законопроектів, зокрема законопроекти № 5593 та № 5593-1. 15 червня 2021 року у Верховній Раді України було зареєстровано вже третій законопроект № 5593-2 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава. 


Реформа спрямована на приведення сектору державних підприємств до стандартів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) для досягнення професійного та прозорого керівництва, ефективного звітування та підвищення конкурентоспроможності ключових державних підприємств. 


Основна ідея реформи – розширення повноважень наглядових рад державних підприємств, зокрема з питань призначення/звільнення генерального директора, визначення розміру його/її винагороди, визначення стратегічних та фінансових планів, а також погодження ключових корпоративних документів. Також, важливим аспектом є збільшення інвестиційної привабливості таких компаній, впровадження можливості інвестування такими компаніями та відповідно задоволення інтересів приватних інвесторів, що здійснили інвестиції у державні підприємства та сприяють їхньому розвитку.


Однак, станом на сьогодні, запропоновані законопроекти ще підлягають вдосконаленню, адже частина положень не відповідає Керівним принципам ОЕСР з корпоративного управління державними підприємствами і зобов'язанням України відповідно до програми в рамках Угоди stand-by.


22 червня 2021 року уряд оголосив про перезапуск реформи корпоративного управління та початок діалогу з міжнародними партнерами. Отже, можемо очікувати на підготовку Мінекономіки нового вдосконаленого законопроекту, спрямованого на реалізацію такого перезапуску реформи.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Юлія Кильчинська

Старший юрист

kylchynska@everlegal.ua

 

Ольга Городнюк

Юрист

horodniuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us