Спрощений порядок отримання посвідчення водія у період дії воєнного стану

Публікації
30.05.2022 1525
 
У фокусі:
  • Зміни щодо порядку підготовки водіїв.
  • Зміни щодо порядку складання іспитів.
  • Зміни щодо порядку видачі посвідчення водія.
 
10 травня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про навчання водіїв та державну реєстрацію транспортних засобів у період воєнного стану в Україні» (далі по тексту – Постанова № 584), яка набрала чинності 19 травня.
 
Зазначений акт передбачає зміну в порядку навчання, здачі практичного іспиту та видачі посвідчення водія в період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення чи скасування.
 
Тож яким буде цей порядок розповідаємо далі у матеріалі.
 
 
 
1. Зміни щодо порядку підготовки водіїв.
 
Дистанційне навчання. Постановою № 584 дозволено проводити навчання з теоретичної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів дистанційно за допомогою технічних засобів електронної комунікації, у тому числі мережі Інтернет. Таким чином, теоретичні заняття в автошколі можна проводити через Zoom, Skype, Google Meet…
 
Зменшення тривалості підготовки водія. Так, у разі потреби автошколи можуть зменшити до 20 відсотків зміст тем відповідних навчальних розділів теоретичного модуля для підготовки або перепідготовки водіїв транспортних засобів категорій B, C1, C, C1E, CE.
 
Як відомо, за типовою навчальною програмою, особа має пройти 40 годин практичного керування в автошколі.
 
Раніше навчання з практичного керування транспортним засобом могло тривати протягом не більше двох годин щодня (перші вісім годин), а надалі - не більше ніж чотири години щодня. 
 
Постановою № 584 закріплено, що навчання з практичного керування транспортними засобами категорій B, C1E, CE може проводитись не більше п’яти годин щодня. 
 
Як наслідок, якщо раніше проходження практичної підготовки могло займати від 12 днів, то тепер це може тривати від 8 днів. 
 
З урахуванням всіх цих нововведень загальна тривалість підготовки водія зменшується.
 
Примітка для закладів, які здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів: робочі програми та плани з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв (з урахуванням збільшення щоденної кількості годин навчання з практичного керування транспортними засобами та в разі зменшення до 20 відсотків змісту тем теоретичного модуля) з сервісними центрами не погоджуються.
 
2. Зміни щодо порядку складання іспитів.
 
Раніше практичний іспит можна було скласти виключно в тому ж сервісному центрі, де було успішно складено теоретичний іспит.
 
Однак, наразі особа може це зробити в будь-якому сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ незалежно від місця складення теоретичного іспиту. Єдиною умовою є наявність в Єдиному державному реєстрі МВС відомостей про успішне складення такою особою теоретичного іспиту.
 
Тому, якщо у зв’язку з війною ви тимчасово чи постійно переїхали в інше місце, перед цим склавши лише теоретичний іспит, ви маєте можливість скласти практичний іспит у іншому сервісному центрі МВС за поточним місцерозташуванням.
 
 
3. Зміни щодо порядку видачі посвідчення водія.
 
У зв’язку з вимушеним переїздом людей на безпечніші території країни актуальним стало й питання видачі/отримання посвідчення водія особі, яка успішно склала обидва іспити, однак не змогла отримати саме посвідчення.
 
У період дії воєнного стану та три місяці після видача посвідчення водія здійснюватиметься у будь-якому сервісному центрі незалежно від місця складення теоретичного та/або практичного іспитів за умови наявності в Єдиному державному реєстрі МВС відомостей про успішне складення особою іспитів.
 
Те саме стосується і повернення посвідчення водія. Постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2022 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів» № 601 встановлено, що в період дії воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення або скасування повернення посвідчення водія особі, позбавленій права на керування транспортними засобами, здійснюється у будь-якому сервісному центрі МВС незалежно від місця зберігання вилученого посвідчення. 
 
 

Отже, внесені зміни передбачають на час дії воєнного стану та на три місяці після його припинення чи скасування можливість проведення теоретичної підготовки водіїв із використанням засобів відеоконференцзв'язку та загалом у коротші терміни, а складання іспитів та отримання свідоцтва не буде прив’язано до конкретного сервісного центру, що робить процес підготовки та отримання посвідчення водія гнучкішим та доступнішим для громадян.

 

За додатковою консультацією звертайтеся до команди EVERLEGAL.

Наш експерт: юрист Дарина Слободська

Ми у соцмережах: FacebookLinkedInвeбсайтTelegram

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us