Затверджено форму та зміст структури власності для встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

Публікації
05.07.2021 758

19 березня 2021 року Міністерство фінансів України видало наказ № 163 "Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності". Для зручності, Міністерство фінансовій України підготувало також зразки складання схематичного зображення структури власності.

Структура власності у формі, затвердженій Міністерством фінансів України, є офіційним документом, що дозволяє встановити кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Обов'язкове подання структури власності державному реєстратору є нововведенням, передбаченим Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" № 361-IX, що був прийнятий 6 грудня 2019 року та набрав чинності 28 квітня 2020 року (надалі – "Закон").

Закон передбачає, що протягом 3 місяців з дати затвердження форми для повідомлення про структуру власності юридичної особи, усі юридичні особи повинні подати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника. 11 червня 2021 року цей наказ було опубліковано в "Урядовому кур'єрі", а отже 11 липня 2021 року стартує тримісячний строк для подання інформації.

Нагадуємо, що окрім структури власності державному реєстратору подаються:

  • Витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо – у випадку, якщо учасник української юридичної особи є нерезидентом; та
  • Копія паспорта КБВ, засвідчена нотаріусом, – у випадку, якщо КБВ є фізичною особою-нерезидентом. Аналогічна вимога застосовуватиметься, якщо КБВ є фізичною особою – резидентом, якщо документ, що посвідчує особу КБВ, оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру.

Додатково, юридичні особи повинні подавати оновлену інформацію про кінцевого бенефіціарного власника:

  • протягом 30 робочих днів – у разі будь-яких змін, що стосуються інформації про КБВ; та
  • протягом 14 календарних днів, починаючи з наступного року, що слідує за датою державної реєстрації юридичної особи – щорічно для оновлення актуальних даних.

 

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Юлія Кильчинська

Старший юрист

kylchynska@everlegal.ua

 

Ольга Городнюк

Юрист

horodniuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us