Е-резидентство в Україні

Новини ІТ
07.08.2020 1337

25 червня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову "Про реалізацію експериментального проекту із запровадження та реалізації в Україні електронного резидентства" ("Постанова"), яка набрала чинності 29 липня 2020 року. У Постанові зазначено, що Кабінет Міністрів України погоджується із пропозицією Міністерства цифрової трансформації ("Мінцифра") щодо реалізації до 1 липня 2022 року експериментального проєкту із запровадження та реалізації в Україні електронного резидентства. Тепер завдання Мінцифри – подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо прийняття актів, необхідних для практичної реалізації експериментального проєкту. 

 

Що таке е-резидентство?
Е-резидентство – це проєкт Мінцифри, який покликаний зробити Україну більш привабливою для іноземців. Е-резидентство іноземних громадян надаватиме їм доступ до інформаційно-консультаційних сервісів, спрощуватиме процедури отримання адміністративних послуг і укладання цивільно-правових угод, а також надаватиме можливість дистанційно засновувати та вести бізнес в Україні.

 

Послуги, які зможуть отримувати іноземці через е-резидентство
План Мінцифри включає можливість іноземців отримувати наступні послуги:

  • український кваліфікований електронний підпис;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • можливість відкрити онлайн рахунок в українському банку; та
  • спрощений доступ до адміністративних послуг в Україні.

 

На кого зорієнтований проєкт?
Відповідно до заяви Віце-прем'єр-міністра - Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в першу чергу очікується, що до проєкту долучаться інноваційні та креативні індустрії – ІТ, маркетинг та реклама, геймінг. 

В уряді зазначають, що першими е-резидентами мають бути іноземні ІТ-спеціалісти, що працюють на українські компанії, а також спеціалісти з країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону та сусідніх до України країн, яким статус е-резидента України допоможе ефективно співпрацювати на європейському ринку.

Мінцифра має визначити перелік держав для запровадження експерименту із реалізації та забезпечення проєкту. До введення карантину Мінцифра віднесла до таких держав Індію, Бангладеш, Пакистан, Китай, Філіппіни. Наразі, коментарі Мінцифри та уряду щодо особливостей експерименту чи змін в переліку держав не були надані.

Окрім того, Міністерство повинно також забезпечити створення та функціонування системи "Е-резидент", що стане частиною порталу "Дія".

Введення е-резидентства не є новою ідеєю, схожі концепції взаємодії держави та іноземців реалізовані або наразі впроваджуються в Естонії, Фінляндії, Азербайджані, Ісландії, Японії та інших країнах.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us