Кібератака на ЄАЛЗ та викрадення даних щодо вакцини Pfizer та BioNTech проти Covid-19

Новини ІТ
01.02.2021 768

На початку листопада 2020 року німецька компанія BioNTech та американська фірма Pfizer, які спільно розробляли вакцину проти COVID-19, оголосили про успішні результати третьої фази тестування вакцини.

Через місяць, у грудні 2020 року, хакери, які здійснили кібератаку на Європейське агентство лікарських засобів, отримали доступ до інформації та документів вакцини, яка була розроблена спільно Pfizer та BioNTech.

Що відомо про кібератаку?

Кібератаку здійснили на сервери Європейського агентства з лікарських засобів, яке уповноважене приймати рішення щодо допуску вакцини проти коронавірусу на ринок. Невдовзі після кібератаки німецька компанія BioNTech заявила, що хакери отримали доступ до документів, які належать до нормативної документації щодо вакцини Pfizer та BioNTech – BNT162b2. Бази самих компаній Pfizer та BioNTech атаковані не були і, відповідно, доступ до іншої інформації щодо вакцини, зокрема, такої як персональні дані учасників тестування, не був отриманий.

У січні агентство опублікувало інформацію, відповідно до якої доступ отримали до документів, які стосувались оцінки вакцин-кандидатів проти COVID-19, які включали в себе конфіденційну онлайн-переписку. 

Чому вакцини були подані в агентство?

Європейське агентство з лікарських засобів – це основний орган ЄС, який може приймати рішення про допуск медичних препаратів та вакцин на ринок ЄС. Окрім вакцини, розробленої Pfizer та BioNTech, в агентство також була подана заявка на вакцину від коронавірусу, розроблену компанією Moderna.

Вакцину BNT162b2 вже почали використовувати з 8 грудня 2020 року у Великій Британії після її офіційного затвердження. Вакцину BNT162b2 також визнали безпечною у США.

Які наслідки кібератаки?

Після кібератаки Європейське агентство з лікарських засобів мало скликати нараду 29 грудня 2020 року для вирішення питання, чи не ставить кібератака під загрозу попередній розклад затвердження вакцини та запуск вакцинації в ЄС.

Однак вже 21 грудня стало відомо, що Європейське агентство з лікарських засобів видало сертифікат на вакцину BNT162b2, розроблену Pfizer та BioNTech, і вже 27 грудня розпочалась вакцинація населення ЄС. Перші поставки вакцини відбулись 23 грудня 2020 року до 27 держав-членів ЄС за ціною 15,50 євро за дозу вакцини.

Кібератаки на вакцину

Це не перша атака з метою здобуття інформації про вакцини проти COVID-19. Схожі кібератаки здійснювались проти компаній з США, Франції, Канади, Індії, які здійснювали розробку вакцини. Припускають, що це могли бути хакерські групи із Росії та Північної Кореї, які, зокрема, здійснювали фішинг та перебір паролів для отримання доступу до файлів вакцин.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us