Марафон приватизації: нові лоти та ключові події

Публікації
08.10.2021 1072

Процес приватизації об'єктів державної власності набирає обертів. Щотижня Фонд державного майна України ("Фонд держмайна") анонсує близько 20 онлайн-аукціонів з метою приватизації малих та великих об'єктів приватизації. У серпні -вересні перелік таких об'єктів було поповнено.

1. Частина приміщень заводу "Арсенал"

19 серпня 2021 року Фонд держмайна повідомив про ще один лот приватизації – частину приміщень заводу "Арсенал". Онлайн-аукціон запланований на 17 вересня 2021 року зі стартовою ціною 300 255 гривень.

Під частиною приміщень заводу "Арсенал" йдеться про частину нежитлових приміщень площею 150 м² корпусу № 7 заводу, побудованого за часів І Світової війни. Після реставрації будівля використовується як креативний простір та знаходиться на балансі Державного підприємства завод "Арсенал". 

Окрім того, було перенесено приватизаційний аукціон Акціонерного товариства "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" ("ОГХК"), що був запланований 31 серпня 2021 року. Фонд держмайна пояснив, що перенесення зумовлене наявністю лише одного учасника, що є недостатнім для проведення аукціону. Наразі визначено нову дату аукціону – 29 жовтня 2021 року. Додатковий час має сприяти залученню більшої кількості компаній зацікавлених в приватизації ОГХК на глобальному ринку. 

2. АК "Дніпровський електровозобудівний завод"

15 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України ("Кабмін") погодив включення Єдиного майнового комплексу державного підприємства "Дніпровський електровозобудівний завод" ("Дніпровський електровозобудівний завод") до об'єктів великої приватизації. Наразі лот приватизації перебуває на стадії підготовки до аукціону, тому ні стартова ціна, ні дата самого аукціону невідомі. 

Діяльність Дніпровського електровозобудівного заводу пов'язана з виробництвом, ремонтом та реконструкцією залізничного транспорту, зокрема локомотивів, потягів та електровозів. Також там вироблюються трамваї та крани. 

Натомість, Акціонерне товариство "Завод "Електроважмаш" ("Електроважмаш") лише приватизацією не обійшовся. Кабмін погодив реорганізації новоперетвореного Електроважмашу шляхом приєднання до акціонерного товариства "Турбоатом" ("Турбоатом"). Наразі Електроважмаш виробляє гідро та турбогенератори для електростанцій, а також електродвигуни. Водночас, Турбоатом спеціалізується на виробництві турбін для електростанцій. Таким чином, Фонд держмайна уповноважений завершити процедуру приєднання та здійснити комплекс усіх необхідних заходів, аби об'єднати єдиних виробників турбінного устаткування в Україні. 

28 серпня 2021 року указом Президента України було введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері". Йдеться про виключення державних обленерго з переліку об'єктів приватизації державного майна. Таким чином, Кабмін разом із Фондом держмайна до 31 серпня 2021 року мають передати пакет акцій під управління Міністерства енергетики України.

Детальніше ознайомитися з процесами приватизації можна на сторінці Фонду держмайна за посиланням.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Юлія Кильчинська

Старший юрист

kylchynska@everlegal.ua

 

Ольга Городнюк

Юрист

horodniuk@everlegal.ua

 

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us