Набрав чинності Закон про біометан

Закон України № 1820-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку виробництва біометану" ("Закон про біометан"), про деталі якого ми повідомляли у попередньому огляді новин енергетики, набрав чинності 11 листопада 2021 року.

Закон про біометан передбачає внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" та Закону України "Про ринок природного газу".

Нагадаємо, що Закон про біометан визначає біометан як біогаз, що за своїми фізико-хімічними характеристиками відповідає вимогам нормативно-правових актів до природного газу для подачі до газотранспортної або газорозподільної системи чи для використання як моторного палива.

Законом про біометан визначено, що подання біометану до газорозподільної та газотранспортної систем здійснюється згідно з положеннями Закону України "Про ринок природного газу". У свою чергу, виробник біометану, який бажає подавати свій продукт до газотранспортної або газорозподільної системи, повинен зареєструватись у реєстрі біометану ("Реєстр"). Реєстр ведеться Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України з метою реєстрації поданого до та відібраного з газотранспортної або газорозподільної системи обсягу біометану та формування гарантій походження біометану. 

Виробник біометану зобов'язаний щомісяця вносити до Реєстру інформацію щодо обсягів біометану, поданого до газотранспортної або газорозподільної системи, країни його походження, сировини, з якої його вироблено тощо. Після внесення відповідної інформації до Реєстру, виробник біометану безоплатно отримує гарантію походження біометану.

Гарантія походження біометану – це документ, який підтверджує, що біометан вироблений з біомаси, та містить інформацію про обсяг біометану, що поданий до газотранспортної або газорозподільної системи. 

Окрім запровадження ринку біогазу в Україні, Закон про біометан дозволить експортувати біометан за кордон, в першу чергу на ринок ЄС за рахунок реєстру та двосторонніх договорів про взаємодію реєстрів, а також підвищить привабливість біогазових проєктів для інвесторів.

Впродовж шести місяців з дня набрання чинності Законом про біометан, Кабінет Міністрів України має прийняти Порядок функціонування реєстру біометану, паралельно приводячи разом з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та іншими міністерствами та центральними органами виконавчої влади свої нормативно-правові акти у відповідність із Законом про біометан. 

Детальніше із положеннями Закону про біометан можна ознайомитися за посиланням.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

Лідія Ватутіна 

Юрист

vatutina@everlegal.ua

 

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us