Набув чинності закон про електронні трудові книжки

Публікації
05.07.2021 864

10 червня 2021 року набув чинності Закон України від 5 лютого 2021 року № 1217-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі" (надалі – "Закон").

Законом вносяться зміни, зокрема, до Кодексу законів про працю України щодо нових правил обліку трудової діяльності працівника та запроваджується електронний облік трудової діяльності. 

Відтепер облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі – "Реєстр"). Пенсійний фонд України включає до Реєстру відсутні відомості про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, поданих страхувальником або застрахованою особою. 

Законом також вносяться зміни до порядку ведення та оформлення трудових книжок на підприємствах. Зокрема, трудова книжка подаватиметься роботодавцю лише у разі її наявності у працівника. Тепер працівник має вибір, що надавати: трудову книжку чи відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Якщо ж особа, яку працевлаштовує роботодавець, вперше приймається на роботу, то такий громадянин має право подати вимогу про оформлення трудової книжки. У такому разі роботодавець оформлює трудову книжку в обов'язковому порядку не пізніше п'яти днів після прийняття на роботу. Також на вимогу працівника власник або уповноважений ним орган зобов'язаний вносити до трудової книжки, яка зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.

Відповідно до Закону протягом 5 років після набуття чинності Законом (тобто, починаючи, з 10 червня 2021 року) відбуватиметься включення Пенсійним фондом до Реєстру застрахованих осіб відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, поданих страхувальником або застрахованою особою. Протягом "перехідного" періоду можна буде використовувати як паперову трудову книжку, так і електронну форму уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність. 

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Юлія Кильчинська

Старший юрист

kylchynska@everlegal.ua

 

Ольга Городнюк

Юрист

horodniuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us