Оперативні команди НЕК «Укренерго» під час необхідності застосування обмеження об'єктів ВДЕ

21 травня 2021 року НЕК "Укренерго" надало роз'яснення щодо оперативних команд при необхідності застосування обмеження об'єктів відновлювальних джерел енергії ("ВДЕ"), яким встановлено "зелений" тариф.

Під обмеженням об'єктів ВДЕ слід розуміти право оператора системи передачі (ОСП) надавати команди на зменшення навантаження виробникам, які здійснюють виробництво електричної енергії на об'єктах електроенергетики, що використовують ВДЕ, яким встановлено "зелений" тариф. Оперативною командою є саме включення/відключення об'єкта ВДЕ під час виконання оперативних перемикань. Зокрема, НЕК "Укренерго" наголошує, що оперативні команди на обмеження об'єктів ВДЕ віддаються виключно після використання всіх наявних пропозицій від постачальників послуг на балансуючому ринку та ринку допоміжних послуг. 

У роз'ясненні зазначено, що постачальники послуг із зменшення навантаження ВДЕ зобов'язані подавати до НЕК "Укренерго" пропозиції (заявки) на надання послуги із зменшення навантаження в обсягах, що відповідають добовому графіку відпуску електричної енергії, а в протилежному випадку — зобов'язані брати участь у балансуючому ринку. В такому випадку, якщо НЕК "Укренерго" активізує послугу зі зменшення навантаження, постачальники послуг із зменшення навантаження ВДЕ, які подали такі пропозиції (заявки), повинні зменшити фактичний відпуск електроенергії у обсязі, вказаному у поданій пропозиції (заявці). 

Крім цього, у роз'ясненні описано процедуру віддання команд у випадку, коли всі наявні пропозиції (заявки) ВДЕ вичерпалися, а потреба в обмеженні об'єкта ВДЕ залишилася актуальною. У такому випадку НЕК "Укренерго" віддає команди для забезпечення меж операційної безпеки на об'єкти ВДЕ (СЕС та ВЕС) потужністю понад 1 МВт. У роз'ясненні зазначено, що така оперативна команда на забезпечення меж операційної безпеки може надійти на об'єкт ВДЕ в будь-яку пору доби. Якщо ж об'єкт ВДЕ попередньо отримав команду на обмеження генерації по операційній безпеці, а в подальшому отримує команду на активацію послуги із зменшення навантаження ВДЕ, то команда по операційній безпеці деактивується і починає діяти команда в рамках надання послуги із зменшення навантаження. У разі, якщо з якоїсь причини одночасно надійшли команди двох типів, пріоритет надається команді на активацію послуги із зменшення навантаження ВДЕ з підтримкою.

Також у роз'ясненні було наголошено на якості поданих ВДЕ заявок на отримання послуги зі зменшення навантаження. Адже у разі подання пропозицій (заявок) некоректно, НЕК "Укренерго" буде змушене для забезпечення меж операційної безпеки додатково обмежувати таких постачальників послуг. 

Ознайомитись із текстом роз'яснення можна за посиланням.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us