Стан розрахунків ДП «Гарантований покупець» з виробниками ВДЕ, розміщення облігацій Укренерго на міжнародних фондових ринках

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ("НКРЕКП") повідомила нову інформацію щодо стану розміщення облігацій НЕК "Укренерго" на міжнародних фондових ринках. Також ДП «Гарантований покупець» через пресс-службу повідомило про здійснення виплат виробникам ВДЕ.

Так, НКРЕКП було прозвітовано щодо стану випуску та розміщення облігацій НЕК "Укренерго" на міжнародних фондових ринках для спрямування отриманих від такого розміщення коштів на погашення заборгованості ДП "Гарантований покупець" перед суб'єктами господарювання. Відповідно до даних Міністерства фінансів України, наразі обрано фінансового консультанта та відбувається процедура відбору юридичного консультанта.

Щодо виплат виробникам ВДЕ, ДП «Гарантований покупець» повідомило, що 31 травня 2021 року було здійснено оплату за електроенергію з відновлювальних джерел енергії ("ВДЕ") в загальному розмірі 390 млн. грн. за період квітня. У результаті здійснення оплати електроенергія за квітень наразі оплачена на 71.7%. При цьому ДП «Гарантований покупець» наголосило, що здійснити стовідсоткові виплати зможуть за умови, що НЕК «Укренерго» розрахується з боргами за оплату послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел.

Нагадаємо, що заборгованість НЕК «Укренерго» перед ДП «Гарантований покупець» за послуги станом на 1 червня 2021 року становить 4.1 млрд. грн. 

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us