Затверджено проєкт порядку погодження наміру набуття або збільшення істотної участі у професійному учаснику ринків капіталу та організованих товарних ринків
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ("НКЦПФР") 30 грудня 2021 року затвердила проєкт Порядку погодження наміру набуття або збільшення особою істотної участі у професійному учаснику ринків капіталу та організованих товарних ринків ("Порядок"). Наразі проєкт Порядку знаходиться на стадії погодження всіма заінтересованими органами.
Нагадаємо, що до цього існував Порядок погодження набуття або збільшення істотної участі у фінансовій установі, який втратив чинність 1 січня 2022 року. Зміна старого Порядку, затвердженого Розпорядженням НКЦПФР № 2531 від 4 грудня 2021 року на новий пояснюється набранням чинності 1 липня 2021 року Закону України від 19 червня 2020 року № 738-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів" ("Закон"). Цей Закон, зокрема, регулює відносини, що виникають під час провадження професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках. У зв'язку із цим, НКЦПФР повинна привести свої нормативно-правові акти у відповідність із Законом України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" від 5 серпня 2021 року № 3480-IV, що прийшов на зміну Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 29 травня 2006 року № 3480-IV.
Оновлений Порядок встановлює процедуру та умови отримання погодження у регулятора наміру набуття особою одноосібно або спільно з іншими особами істотної участі у професійному учаснику ринків капіталу та організованих товарних ринків (крім банків). Ним передбачений також механізм збільшення участі таким чином, що зазначена особа буде прямо чи опосередковано володіти 10, 25, 50, 75 і більше відсотками статутного капіталу професійного учасника чи правом голосу за акціями у статутному капіталі у зазначених розмірах (надалі – "Участь"). Або ж ця особа має намір, незалежно від формального володіння, набути право справляти значний вплив на управління або діяльність професійного учасника. Проте, слід зазначити, що не треба буде погоджувати з НКЦПФР збільшення участі, яке відбуватиметься, наприклад, до 24% Участі особою, що має погодження НКЦПФР на володіння 10% Участі. Такий механізм застосовується до аналогічних збільшень особами, що мають погодження володіння 10, 25, 50, 75 і більше відсотками.
Проєкт Порядку також визначає:
• порядок надання та перелік документів, що надаються до НКЦПФР для отримання погодження наміру набуття або збільшення істотної участі у професійному учаснику;
• умови, яким повинен відповідати заявник при отриманні погодження НКЦПФР;
• порядок розгляду документів; та
• вимоги до інформації, що надається власниками істотної участі у професійному учаснику.
Детальніше з проєктом Порядку можна ознайомитися за посиланням.
За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:
Старший юрист
kylchynska@everlegal.ua
Юрист
horodniuk@everlegal.ua