Spotify в Україні

Новини ІТ
07.08.2020 1221

15 липня 2020 року музичний сервіс Spotify офіційно зайшов на український ринок. Spotify вважається найбільшою музичною потоковою платформою у світі. Загальна кількість його активних користувачів становить близько 286 мільйонів у всьому світі, згідно з даними Spotify за перший квартал 2020 року.

 

Алгоритми і потокове відтворення – особливість Spotify
Spotify був заснований у Швеції в 2006 році Даніелом Еком та Мартіном Лоренцом, а сам застосунок запустили у 2008 році. Сервіс взяв за основу роботи потокове відтворення музики, яке не вимагає завантаження та купівлі окремої пісні чи альбому, а відтворює музику одразу онлайн. Таким чином, Spotify став популяризатором потокових або, як їх ще називають, "стрімінгових" сервісів. 

Основною перевагою сервісу вважають його алгоритми індивідуальних рекомендацій кожному із користувачів. Відстежуючи прослуховування, завантаження, підписки та вподобання, штучний інтелект генерує підбірку музики на основі музичних смаків користувача. Сервіс вкладає значну кількість інвестицій у розробку алгоритмів на основі штучного інтелекту та машинного навчання (англ. "machine learning") і свого часу з цією метою придбав компанію The Echo Nest.

Користувачі зазначають, що алгоритми Spotify є більш точними, ніж в інших музичних сервісів. В індивідуальних щоденних рекомендаціях алгоритми сервісу підбирають як популярних виконавців, так і виконавців, яких користувач раніше не прослуховував, але які, базуючись на попередніх прослуховуваннях та вподобаннях, можуть співпасти із музичними смаками користувача. У більшості випадків користувачі вказують, що сервісу вдається вгадати їхні музичні смаки.

 

Стартап-єдиноріг
У 2011 році Spotify визнали стартапом-єдинорогом. Стартапами-єдинорогами називають ті стартапи, які швидко ростуть та на певному рівні розвитку досягають капіталізації в один мільярд доларів і більше. Лише за три роки після запуску в Швеції та перед запуском в США інвестори оцінили вартість компанії в один мільярд доларів США.
У 2018 році сервіс розпочав процедуру IPO – Spotify здійснив публічну пропозицію своїх акцій на NYSE (англ. "New York Stock Exchange"), де здійснював продаж акцій напряму, без посередників. Після відкриття продажу акції продавались за ціною в 165,90 доларів США за акцію, яка була значно вищою за попередньо прогнозовану граничну ціну в 132 долари США за акцію. Після успіху на NYSE, Spotify започаткував тренд серед стартапів та інноваційних компаній здійснювати ІРО через продаж акцій на біржах напряму. З того часу значна кількість стартапів, які пройшли seed- та series A (B, C)-раунди залучення інвестицій та/або мають достатній рівень капіталізації, обирають ІРО через продаж акцій на біржах напряму як наступний раунд залучення коштів та розвитку бізнесу.

 

Як працює сервіс в Україні?
Сервісом можна користуватись безкоштовно або за платною підпискою. При безкоштовному використанні сервісу музика відтворюється також із рекламою, у нижчій якості, і слухати її можливо тільки онлайн із обмеженою можливістю переключення між піснями. Оформлення платної підписки передбачає прослуховування музики у кращій якості та офлайн, без реклами та зазначених обмежень. 

Наразі, українцям доступна можливість користуватись послугами платної підписки без її оформлення протягом місяця у зв'язку із виходом Spotify на український ринок. 

 

Які наслідки матиме запуск сервісу?
В першу чергу відзначають, що запуск Spotify має позитивно вплинути на боротьбу з піратством в Україні. Сервіс надає можливість слухати музику не тільки цілком легально, а й безкоштовно. Презюмується, що це мотивуватиме користувачів відмовитись від піратських сервісів та перейти на легальні сервіси.
Також, Spotify – це додаткова платформа для українських артистів, де вони зможуть заробляти на своїй творчості, оскільки сервіс платить артистам винагороду за прослуховування їхньої музики.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

 

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us