TikTok заплатить 92 мільйонів доларів США за зловживання персональними даними користувачів

Новини ІТ
15.04.2021 1194

ByteDance – китайська компанія, якій належить відома соціальна мережа TikTok, погодилася сплатити користувачам TikTok у США 92 мільйонів доларів США за порушення правил конфіденційності. Ця компенсація має відбутися у межах мирової угоди за колективним позовом, що наразі перебуває на розгляді у суді.

У чому звинувачують TikTok?

Відомо, що у квітні та травні 2020 року до суду в американському штаті Іллінойс звернулося близько 20 користувачі TikTok, позови яких були згодом об'єднані у колективний позов. Позивачі звинувачували додаток у розголошенні біометричних даних користувачів без їхньої згоди, а саме: рис обличчя, віку, статі та національної належності людей, застосовуючи штучний інтелект. Також йшлося про те, що отримані дані TikTok передавав третім особам, зокрема з метою таргетинг-реклами та отримання прибутку. За твердженням позивачів, такий збір даних був особливо ризикованим, адже компанія ByteDance створена у Китаї.

За умовами мирової угоди, TikTok зобов'язується припинити збір біометричних даних користувачів і їхнього географічного розташування. Сервісу буде заборонено пересилати дані американських користувачів за межі США, а також використовувати дані з неопублікованих відео, оброблених на пристроях користувачів.

Позиція TikTok

Попри згоду на вирішення спору шляхом мирової угоди (що, власне, передбачає визнання вини), TikTok заперечує проти звинувачень та стверджує про готовність сплатити компенсацію лише задля уникнення судової тяганини. Крім того, власники компанії дотримуються позиції, що інші соціальні мережі-конкуренти мають подібну практику збору інформації, наголошуючи, що TikTok не передає дані американських користувачів на іноземні сервери.

Для видань TikTok прокоментував ситуацію із позовом наступним чином: "Хоча ми не згодні зі звинуваченнями, хотілося б зосередити наші зусилля на створенні безпечного та цікавого досвіду для спільноти TikTok замість тривалих судових процесів".

Однак залишається відкритим питання, чи здійснює TikTok якусь із форм діяльності щодо збору даних за межами його компетенцій, та чи змінить додаток свою політику конфіденційності в результаті цієї угоди. 

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us