Суд США задовольнив скаргу Xiaomi проти Міністерства оборони США

Новини ІТ
15.04.2021 1078

Каденція сорок п'ятого Президента США Дональда Трампа запам'яталася низкою історій, пов'язаних із застосуванням негативних заходів щодо всесвітньо відомих китайських компаній, які, на думку уряду США, співпрацюють, належать або мають інші тісні зв'язки із державними структурами КНР. Наприклад, у серпні та вересні 2020 року весь світ спостерігав за конфліктом між відомою соціальною мережею TikTok та Президентом США Дональдом Трампом, який звинувачував соціальну мережу у передачі персональних даних американських громадян уряду КНР та вимагав продати TikTok будь-якій американській компанії.

"Чорний список" китайських компаній

У червні 2020 року Міністерство оборони США, за указом Президента США Дональда Трампа, створило "чорний список" китайських компаній, які підозрюються у зв'язках з китайським військово-промисловим комплексом ("Список"). На той час до нього увійшли 20 компаній, зокрема одна з найбільших у світі компаній у сфері телекомунікацій Huawei.

Санкції, запроваджені проти компаній зі Списку, включають:

  • заборону американським інвесторам здійснювати інвестиції у підсанкційні компанії;
  • обов'язок американських інвесторів, які вже вклали у ці компанії гроші, позбутися відповідних активів до 11 листопада 2021 року; та
  • заборону підсанкційним компаніям експортувати товари та технології із території США.

Список кілька разів поповнювався, і 14 січня 2021 року до нього було додано ще дев'ять компаній, серед яких була компанія Xiaomі Corporation

Деякі джерела стверджують, що таке рішення проти Xiaomi обґрунтовується здобуттям її засновником Лей Цзюнем у 2019 році нагороди від Міністерства промисловості та інформаційних технологій КНР як "видатного будівельника соціалізму з китайськими особливостями". Крім того, було висловлено занепокоєння щодо великих інвестицій компанії в технології 5G та штучного інтелекту. 

Оскарження Xiaomi свого включення до Списку

Для захисту своїх прав Xiaomi звернулася до окружного суду федерального округу Колумбія з позовом проти Міністерства оборони США із вимогою зупинити дію санкцій та скасувати набутий статус "Китайської комуністичної військової компанії" (англ. "Communist Chinese Military Company" або "CCMC").

12 березня 2021 року суд ухвалив попередню судову заборону щодо впровадження санкцій Міністерства оборони США стосовно Xiaomi як CCMC. Окружний суддя Рудольф Контрерас наголосив, що "суд дещо скептично ставиться до того, що вагомі інтереси національної безпеки були порушені".

Для Xiaomi це рішення є суттєвим, адже корпорація посідає третє місце за обсягом виробництва смартфонів у світі і забезпечує споживачів різними електронними товарами для приватного та комерційного використання. Крім того, компанія широко представлена у США, має дві дочірні компанії з офісом у Каліфорнії та понад 300 мільйонів доларів доходу, отриманого у США за останні п'ять років.

Xiaomi у своїй заяві стверджує, що рішення про внесення її до списку ССМС є "надмірним та претензійним". Тому компанія планує продовжувати вимагати від суду визнати її прив'язку до оборонної сфери КНР незаконною, а також назавжди вилучити її зі Списку.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us