У Харкові планують створити український аналог Кремнієвої долини

Новини ІТ
02.11.2020 738

В Україні все більшого поширення набувають інноваційні парки – платформи, що створюють сприятливі умови для розвитку бізнесу у сфері високих технологій та креативних індустрій. Один із таких проєктів планують реалізувати у Харкові за аналогією із Кремнієвою долиною. Інноваційний парк у Харкові матиме назву "Українська Кремнієва долина" ("Проєкт").

Як вказують публічні джерела, ініціатива щодо реалізації Проєкту належить Президенту України Володимиру Зеленському. 6 вересня 2020 року на його сторінці у Facebook була опублікована заява про те, що завданням теперішньої влади є зробити Харків столицею IT, своєрідною українською Кремнієвою долиною.

7 вересня 2020 року Харківська міська рада видала розпорядження про початок роботи над Проєктом.

Харківщина володіє великим потенціалом для розвитку IT-сфери. Як свідчить дослідження DOU.ua, у Харківській області зареєстровано 14% усіх IT-спеціалістів України, більша кількість (29% IT-спеціалістів) зареєстрована лише на Київщині. Ймовірно, саме тому для створення української Кремнієвої долини вибрали місто Харків. 

Деталі створення Проєкту 

Для роботи над Проєктом при Харківській міській раді була створена робоча група, до складу якої увійшли представники місцевої влади, корпорації DCH (бізнес-групи, яка займатиметься створенням Проєкту), провідних технологічних вузів і науково-дослідних організацій Харківщини.

Станом на початок листопада 2020 року, було проведено одне засідання робочої групи та визначено, що до кінця 2020 року буде завершена розробка Проєкту. 

Проєкт буде реалізований у межах Стратегії розвитку міста Харкова до 2030 року, де одним із завдань міста закріплене зростання інноваційно-креативного сектора економіки.

Основою для створення Проєкту буде бізнес-парк "Екополіс ХТЗ" – стартова платформа для реалізації ініціатив з розвитку IT-підприємництва та технологій у Харкові.

Які подібні проєкти уже існують в Україні?

В Україні уже працюють або знаходяться на стадії будівництва декілька інноваційних парків, що мають подібну із Проєктом мету та принципи роботи. Вони об'єднують у собі необхідну для розвитку високотехнологічних стартапів інфраструктуру: офіси, освітні центри, житлові приміщення, лабораторії, виробничі потужності для 3D-друку тощо.

Першим та найбільшим наразі інноваційним парком в Україні є споруджений у Києві UNIT.City. У Львові, ще одному ключовому центрі IT-індустрії в Україні, на стадії будівництва знаходиться інноваційний парк LvivTech.City, а також планується спорудження Innovation District IT Park. 

Інноваційні парки є центрами розвитку високих технологій та креативної індустрії, саме тому їх активне поширення у різних містах України свідчить про великий потенціал України для створення та запровадження інновацій. У разі успішного втілення у життя, Проєкт стане ще одним важливим кроком для розвитку інноваційної економіки в Україні.

 

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us