В США зупинена видача віз для IT-фахівців

Новини ІТ
07.08.2020 540

22 червня 2020 року Президент США Дональд Трамп прийняв розпорядження, яким зупинив видачу декількох видів нееміграційних віз, що дозволяли громадянам інших країн тимчасово проживати та працювати у США. 

Таке рішення матиме безпосередній вплив на IT-компанії, які працюють у США, оскільки для залучення спеціалістів з-за кордону вони покладалися на візову програму H-1B, яка тепер зупинена до 31 грудня 2020 року. За цією програмою візи видавали кваліфікованим фахівцям, переважно у технологічному секторі, для працевлаштування у США. 

Крім H-1B, розпорядження тимчасово зупиняє видання також декількох інших видів віз, зокрема:

  • віз, що передбачені для подружжя особи, якій надається віза H-1B; 
  • віз, що надаються фахівцям, які мають намір займатися науковими дослідженнями у США; 
  • віз, що надаються топ-менеджерам, які переїжджають у США для роботи у компанії, в якій вони працювали віддалено.

 

Як Адміністрація Президента Д. Трампа обґрунтувала прийняття такого рішення?
Як зазначено у розпорядженні, іноземці, які отримують роботу у США за нееміграційними візами, становлять загрозу для американського трудового ринку в умовах кризи. Так, у лютому-травні 2020 року загальний рівень безробіття у США збільшився у майже 4 рази, що призвело до найвищого рівня безробіття, зафіксованого у США.

Тому, як йдеться у розпорядженні, в умовах, коли мільйони громадян США залишаються без роботи, було прийнято рішення встановити обмеження на працю іноземців. Адміністрація Президента США заявила, що цей крок дасть американським робітникам доступ до 525 000 додаткових робочих місць. 

 

Який вплив матиме розпорядження?
У численних аналітичних статтях щодо ймовірного ефекту розпорядження йдеться про те, що заборона на видачу нових віз для тимчасового проживання і працевлаштування у США не є ефективним заходом для боротьби із безробіттям. Причиною є те, що дія розпорядження спрямована, передусім, на технологічний сектор економіки, у якому рівень безробіття низький, незважаючи на кризу, а попит на кваліфіковані кадри у роботодавців завжди високий. 

Це підтверджується звітом дослідницької групи з питань імміграції та торгівлі Національного фонду американської політики, яка вивчала дані за візами типу H-1B з 2005 до 2018 року. Як показують результати дослідження, збільшення кількості виданих віз H-1B не створює перешкод на ринку зайнятості американським громадянам, а навпаки має позитивний ефект – прискорює ріст доходів працівників-американців. 

 

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

 
Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us