В Україні обмежено обіг та використання пластикових пакетів!

Публікації
03.06.2021 479

#Sustainability

В Україні обмежено обіг та використання пластикових пакетів!

Ми щиро радіємо цим поворотним змінам в Україні та пишаємося тим, що команда EVERLEGAL зробила свій вклад у цей законопроєкт з метою покращення екологічної ситуації і наближення України до європейських стандартів.

3 роки тому громадська організація ReThink запустила ряд ініціатив, пов'язаних з обмеженням обігу пластикових пакетів в Україні, а також роботу над законопроєктом, спрямованим на досягнення цієї цілі. 

EVERLEGAL долучилась до розробки законопроекту та надала юридичну підтримку ReThink у цій ініціативі. Наша команда у складі партнера Андрія Оленюка та юриста Ольги Городнюк консультували громадську організацію ReThink щодо відповідності законодавства України стандартам охорони навколишнього середовища ЄС, щодо можливих механізмів відповідальності та долучились до розробки законопроєкту про обмеження обігу пластикових пакетів на території України.

1 червня 2021 року Верховна Рада прийняла закон, яким практично повністю заборонила розповсюдження окремих видів пластикових пакетів в Україні.

  • Кількість голосів у парламенті за такий законопроєкт близька до конституційної більшості – 297 "за".
  • Заборона почне діяти через 6 місяців з дня набрання законом чинності (окремі положення – через 9 місяців з дня опублікування).
  • Під обмеження потрапили тонкі, надтонкі та оксорозкладні пластикові пакети.
  • Обмеження не поширюється на біорозкладні пластикові пакети.

 

Відмова від пластикових пакетів стимулюватиме до використання біорозкладних пакетів або інших екологічних альтернатив (крафтові пакети, торбинки з тканини, торбинки-сіточки, еко-сумки, тощо), що у свою чергу значно покращить екологічну ситуацію в Україні!

Для нас цей проєкт є вкрай важливим, адже такі зміни в Україні сприятимуть досягненню Цілі 12 – відповідальне споживання і виробництво, та Цілі 13 – зміни клімату, що лежить в основі напрямку Сталого розвитку в EVERLEGAL.

 

Ми вітаємо компанію ReThink та усіх, хто був залучений до цього знакового проєкту!

 

EVERLEGAL – PARTNER OF THE FUTURE

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us