Верховна Рада запровадила нові заходи для підтримки бізнесу у зв’язку із поширенням COVID-19

Публікації
05.05.2020 532

3 квітня 2020 року набули чинності зміни, які Верховна Рада України внесла з метою забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (ознайомитись із текстом закону можна тут). Нижче зазначено основні зміни, які матимуть вплив на ведення ІТ бізнесу в Україні. 

Збільшення лімітів для доходів платників єдиного податку

Платникам єдиного податку збільшено граничний обсяг доходу, що дозволяє сплачувати єдиний податок:

  • для І групи — з 300 000 гривень до 1 000 000 гривень;
  • для ІІ групи — з 1 500 000 гривень до 5 000 000 гривень;
  • для ІІІ групи — з 5 000 000 гривень до 7 000 000 гривень.

Ці зміни не обмежені строком дії карантинних заходів або будь-яким іншим строком, тому нові ліміти для доходів платників єдиного податку діятимуть постійно до того часу, коли Верховна Рада не прийме рішення про запровадження нових змін. 

Оскільки зміни запроваджені не з початку року, Державна податкова служба України в інформаційному листі № 9 від 8 квітня 2020 року уточнила розрахунок розмірів доходів для платників єдиного податку 1-3 груп на цей рік. Відповідно до інформаційного листа, сума ліміту річного доходу на 2020 рік буде меншою, оскільки має пропорційно враховувати дію старих та нових лімітів. Відтак, залишок ліміту до закінчення 2020 року становить:

  • для І групи — 824 043,72 гривень;
  • для ІІ групи — 4 120 218,58 гривень;
  • для ІІІ групи — 6 497 267,76 гривень.

Перевищення граничного ліміту передбачає перехід у наступну групу єдиного податку або на загальну систему оподаткування. З огляду на те, що значна частина осіб, які працюють у ІТ бізнесі – це фізичні особи-підприємці, збільшення лімітів дозволяє їм залишатись на спрощеній системі оподаткування і не переходити на загальну систему, якщо граничний обсяг доходу не перевищує тепер 7 мільйонів гривень.

Також органам місцевого самоврядування надано право у 2020 році внести зміни до власного, уже прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів для зменшення ставок єдиного податку.

До 31 травня 2020 року зупинено перебіг строків щодо скарг платників податків

Тимчасово, на період до 31 травня 2020 р. включно, зупиняється перебіг строків процедури адміністративного оскарження щодо скарг платників податків, які надійшли до 31 травня 2020 р. та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 р. Винятками є скарги щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від'ємного значення з податку на додану вартість

Встановлено законодавче регулювання для дистанційної роботи та гнучкого графіку

Раніше у трудовому законодавстві були відсутні ці поняття, відповідно, вони ніяк не регулювались. Тепер визначено, що працівники, за погодженням з роботодавцем, можуть працювати як удома, так і з будь-якого іншого місця поза приміщеннями роботодавця. Таке погодження про дистанційну роботу оформляється письмово у трудовому договорі. На період боротьби з епідемією закон встановлює виняток, за яким гнучкий режим робочого часу або дистанційна робота можуть встановлюватись у наказі роботодавця без обов'язкового укладення трудового договору у письмовій формі. Однак, для уникнення ризиків роботодавцям все-таки рекомендується погодити такий режим роботи із працівником і отримати від нього заяву про переведення на дистанційний режим роботи. 

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us