Apple зменшує збір в App Store до 15%

Новини ІТ
03.12.2020 632

Останні кілька місяців у ЗМІ значна частина новин про компанію Apple стосувалися поданих проти неї у Європі та США скарг та судових позовів. 

Зокрема, судовий позов проти Apple був поданий в США компанією Epic Games, розробником гри Fortnite, а Telegram та Spotify подали скарги на дії Apple до Європейської Комісії. Компанію Apple звинувачують у недобросовісній конкуренції, невиправдано високій комісії за завантаження додатків в App Store та, відповідно, створенні монопольного становища на ринку. 

Компанія заперечувала усі звинувачення і зазначала, що, зокрема, комісія у 30% в App Store є цілком виправданою та наводила для цього відповідні фінансові дані. Однак, нещодавно з'явилась новина, що Apple таки переглянув свою політику і вирішив зменшити комісію з 30% до 15%.

У чому полягає зміна в комісії?

З 2021 року Apple почне додатково застосовувати комісію у 15% в App Store, однак не для всіх розробників. Знижена ставка застосовуватиметься тільки щодо тих розробників, які заробляють на продажі свого продукту до одного мільйону доларів США протягом року. На думку Apple, це допоможе малим компаніям мати більше фінансових можливостей для інвестицій в свій бізнес, розширити штат працівників та розробити новий функціонал для застосунку. Для інших компаній, які зароблятимуть протягом року більше одного мільйона доларів США діятиме комісія в 30%. Тобто, занижена ставка не застосовуватиметься до тих компаній, які наразі перебувають у конфлікті з Apple – Epic Games, Telegram та Spotify.

Чи завжди комісія була у розмірі 30%?

Так, адже згаданий перегляд комісії цього року відбувся вперше з часів запуску App Store. З часу, коли платформу запустили у 2008 році, комісія одразу ж становила 30%. Таким чином з 2008 року і до сьогодні абсолютно всі розробники, як великі так і малі, сплачували 30% комісії за завантажені застосунки. Приблизно з того ж часу не вщухали питання, чи такий розмір комісії є виправданим. 

Найчастіше Apple звинувачували у надмірній комісії та надто жорсткій політиці App Store малі розробники, для яких комісія в 30% становила значну суму, а, відтак, обмежувала їх в певній мірі фінансово та створювала труднощі в доступі до ринку. Деякі розробники відмовлялись розробляти версії ігор чи інших застосунків, які б підтримувались на iPhone, iPad чи Mac саме через несприятливу політику компанії Apple. Однак, значну увагу дії Apple на платформі App Store привернули саме тоді, коли проти такої політики виступили великі компанії із застосунками, які завантажуються мільйонами користувачів по всьому світу.

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us