Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про запровадження 5G в Україні

Новини ІТ
03.12.2020 592

11 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив план розвитку технології 5G в Україні ("План"). 

5G – це нове покоління мобільного інтернету, яке забезпечує значно швидшу передачу даних та можливість одночасного доступу до мобільного інтернету для більшої кількості пристроїв. 

Зараз в Україні активно запроваджується технологія 4G, а заходи для запровадження 5G здійснюватимуться паралельно. Загалом станом на травень 2020 року 4G доступний у 16 205 населених пунктах, що становить 57% від загальної кількості населених пунктів України.

Роль держави у запровадженні 5G в Україні

Технологія 5G передбачає наявність розгалуженої телекомунікаційної інфраструктури (системи потужних наземних каналів передачі даних – волоконно-оптичних ліній зв'язку). У зв'язку з цим, для 5G необхідна значно більша кількість базових станцій, ніж того вимагає 4G або будь-який інший стандарт мобільного зв'язку. Для повноцінного функціонування мережі станції ("вишки") повинні розміщуватися через кожні кілька сотень метрів. Саме тому першими у запровадженні 5G стають ті держави, що мають розгалужену телекомунікаційну інфраструктуру. Наприклад, Південна Корея, яка лідирує за кількістю базових станцій, є однією із перших країн світу, яка почала використовувати 5G.

Проблемою телекомунікаційної інфраструктури в Україні є суттєвий розрив між сільською та міською місцевістю. Так, усі міста мають волоконно-оптичні мережі, нерідко навіть декількох операторів. Проте значно гірші справи у сільській місцевості: понад 17 тисяч населених пунктів не охоплені оптичними мережами жодного оператора. 

Створення такої інфраструктури в Україні у короткостроковій або середньостроковій перспективі неможливе без підтримки з боку держави (у вигляді дотацій, пільг тощо) та/або залучення іноземних інвесторів.

Які заходи передбачає План? 

Офіційний текст Плану поки не був опублікований, однак його основні положення оприлюднені Міністерством цифрової трансформації України ("Мінцифра"). 

Так, згідно із Планом, початок використання 5G в Україні очікується у 2022 році. 

Оголошення тендеру на частоти для розвитку 5G відбудеться у жовтні 2021 року, а сам тендер буде проведений у грудні 2021 року.

Зараз Мінцифра працює над створенням тестових зон 5G разом з виробниками обладнання та операторами. 

Також 18 листопада 2020 року Мінцифра затвердила План вивільнення частот для розповсюдження 5G. Він передбачає вивільнення смуг радіочастот у діапазонах 790 – 862 МГц, 694 – 790 МГц для початку роботи 5G. Зараз на цих частотах працює українське телебачення. Вивільнення частот не завадить роботі телебачення, оскільки воно має почати працювати у нижчих діапазонах. 

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us