"Чорний список" покупців електроенергії: як це вплине на ринок електроенергії?

На ринку електроенергії ситуація напружена. Окрім маніпуляцій деяких учасників на біржі "Гарантований покупець" (біржа оптової купівлі-продажу електроенергії на наступну добу/ т. зв. "ринок "на добу наперед"), які призвели до коливання ціни, були помічені також недобросовісні покупці на Українській енергетичній біржі ("УЕБ"). Останні порушували договірні умови щодо купівлі електроенергії на електронному аукціоні. Тому, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України ("Міненерго") 8 липня 2021 року вирішило тимчасово ввести "чорний список", в який потраплять порушники - учасники ринкових відносин, що:

  • не зареєстрували куплені обсяги електроенергії в системі управління ринками;
  • не здійснили своєчасну оплату та/або оплату в повному розмірі;
  • розірвали договір в односторонньому порядку. 

Відповідно, компанії, чи трейдери, чи електропостачальники, що потрапили до "чорного списку", не будуть брати участь на електронних аукціонах УЕБ впродовж наступних 6 місяців. Як зазначив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко: "ми ухвалили рішення, що обмежить махінації і спонукатиме учасників ринку не вдаватися до маніпуляцій, а діяти за чесними правилами". 

Проте такі заходи з підвищення рівня відповідальності в енергетичній сфері за порушення договірних зобов'язань є тимчасовими, лише до 1 вересня 2021 року.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг разом із Міненерго та іншими учасниками ринку до 1 вересня має розробити системне рішення, яке буде закріплено відповідною постановою Кабінету Міністрів України, встановивши постійні правила із запобігання проявів неринкової поведінки учасників ринку електроенергії. 

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

Лідія Ватутіна 

Юрист

vatutina@everlegal.ua

 

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us