Зелені облігації в Україні

1 липня 2021 року набула чинності нова редакція Закону України № 3480-IV "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" ("Закон"). Серед нововведень Закону – запровадження зелених облігацій як окремого виду цінних паперів.

Так, Законом передбачено, що зелені облігації - це облігації, проспект яких передбачає використання залучених коштів виключно на фінансування екологічного проекту або окремого його етапу. Іншими словами, зелені облігації – це цінні папери, які надаються на умовах повернення і спрямовані на фінансування екологічних проектів. Йдеться, зокрема, про проєкти у сферах альтернативної енергетики, енергоефективності, мінімізації утворення, утилізації та переробки відходів, впровадження екологічно чистого транспорту, органічного землеробства, збереження флори і фауни, скорочення викидів у навколишнє природне середовище тощо. 

Проте, як зазначив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, валюта, у якій буде номіновано зелені облігації, та майданчик для їх розміщення ще не обрані. Зі слів пана Кудрицького, НЕК "Укренерго" зараз займається пошуком менеджерів для розміщення зелених облігацій. Такими менеджерами будуть крупні міжнародні фінансові установи, які будуть задіяні на європейському та американському ринках.

Станом на 5 липня 2021 року вже розпочався відбір потенційних "зелених" проектів, що могли б отримати фінансування за рахунок випуску зелених облігацій. "Бюджети потенційних інвестиційних проектів складають від 7 млн до понад 1 млрд гривень", – наголосив виконуючий обов'язки голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Детальніше з умовами емісії зелених облігацій можна ознайомитися у статті 18 Закону за посиланням

 

За детальною інформацією звертайтесь до наших експертів:

Євгеній Дейнеко

Керуючий партнер

deyneko@everlegal.ua

 

Андрій Оленюк

Партнер

olenyuk@everlegal.ua

 

Лідія Ватутіна 

Юрист

vatutina@everlegal.ua

Долучайтесь до EVERLEGAL NewsBox, щоб отримувати актуальні юридичні інсайти щомісяця

We solve your legal issues
However complex they are
Wherever they occur
Whenever you need us